Heyecanla Beklenen: Cyberpunk 2077

Özellikle Eylül ayına girmemizle beraber içimizde heyecan daha da arttı. Adım adım Cyberpunk 2077’nin çıkacağı güne yaklaşıyoruz. Şu an Cyberpunk hakkında bir şeyler okumak, izlemek bile içimizin kıpır kıpır olmasını sağlıyor.

cyberpunk 2077 01 - Heyecanla Beklenen: Cyberpunk 2077
Heyecanla Beklenen: Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 , bize bu heyecanı yaşatan oyun The Witcher 3: Wild Hunt ile gönülleri fetheden firma CD Projekt Red tarafından üretiliyor. 2012 yılında duyurusu yapılan Cyberpunk 2077 yıllardır dört gözle beklenen bir oyun ve haliyle oyuncuların beklentisi de oldukça yüksek. Bu yıl E3 fuarında tüm ilgileri üzerinde toplayan Cyberpunk 2077’nin detaylarından bahsedelim.


cyberpunk 2077 02 - Heyecanla Beklenen: Cyberpunk 2077
Heyecanla Beklenen: Cyberpunk 2077

Sadece 48 dakikalık bir video yayınlayan CD Projekt Red, Cyberpunk 2077’nin bir oyundan çok fazlası olduğunu gözler önüne serdi. Oyun, internetin ve teknolojinin hakim olduğu, insani değerlerin yerle bir olduğu, zorbalığın egemenliğindeki bir dünyaya götürüyor bizleri. Bu dünyada V isimli karakterimizle ölümsüzlüğü sağlayan bir çipi bulmamız gerekiyor. Bu çipin nerede olduğunu bilen kız ise ortalıklarda yok. Verilen ipuçlarına göre önce kızı bulmamızı gerekiyor. Elbette bu çipi arayan tek kişi de biz değiliz. Düşmanlarımızın sayısı oldukça fazla. Bulunduğumuz şehirde sokaklarda, araçlarda düşmanlarımızla karşılaşacağız.
Bulunduğumuz şehir Night City, isminden anlayacağımız üzere kocaman binaların olduğu, her anlamda çarpık bir şehir. Sokaklarda gezerken birbirileriyle kavga eden yapay zekaları göreceğiz. Night City’de bulunan bir evimiz var ve evimizde yapabileceğimiz aktiviteler mevcut; arkadaşlarımızla parti vermek gibi.

cyberpunk 2077 03 - Heyecanla Beklenen: Cyberpunk 2077
Heyecanla Beklenen: Cyberpunk 2077

Biraz da Cyberpunk 2077 karakterimiz olan V hakkında konuşalım. V’nin özelliklerini başarılı bir karakter oluşturma ekranında belirliyoruz. Saç ve ten rengini, dövmelerini ve pek çok görsel özelliğini oluşturabiliyoruz. Bununla beraber adamımız V’nin karakter özelliklerini de belirleyeceğiz. Karakter özellikleri oynanış esnasında izleyeceğimiz yol için oldukça önemli. Aynı zamanda hemen hemen her RPG oyununda olan güç, zeka gibi arttırabileceğimiz özellikler de mevcut.

cyberpunk 2077 04 - Heyecanla Beklenen: Cyberpunk 2077
Heyecanla Beklenen: Cyberpunk 2077

Ne kadar detaylı bir oyun olduğuna değinelim birazcık.Oyun esnasında karşılaştığımız düşmanlarımızla çeşitli şekillerle sorunlarımızı halledebiliyoruz. Yani ille de birilerini öldürmemize gerek yok. Hatta isterseniz oyunu kimseyi öldürmeden de bitirebilirsiniz. Çünkü oyunda gelişmiş bir yapay zeka kullanılmış ve insanlarla konuşarak sorunlarımızı halletme seçeneğimiz mevcut. Bununla beraber her cümlemiz bizi farklı bir sonuca taşıyacak.

cyberpunk 2077 06 - Heyecanla Beklenen: Cyberpunk 2077
Heyecanla Beklenen: Cyberpunk 2077

Oyuncuları diğer heyecanlandıran unsur ise görsel efektler ve renkler. Kullanılan renkler doğrudan oyuncunun algılarına hitap ediyor. Yani tehlikede olduğumuzu veya güvenli bir bölgede bulunduğumuzu sanat yoluyla da bize aktarıyor geliştiriciler. Cyberpunk 2077 çıtayı o kadar yükseğe çıkaracak ki bu oyundan sonra diğer oyunlardan nasıl zevk alacağız bilemeyiz.

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?

c86mqf4fky55b52b5464c76f76e73c - Heyecanla Beklenen: Cyberpunk 2077

Bir Yorum Yazın