En İyi Hikayeye Sahip Oyunlar

Oyun dünyası her geçen gün daha da gelişiyor. Oyun dünyası geliştikçe oyuncuların da beklentileri yükseliyor. Size bu yazımızda en iyi senaryoya sahip oyunları listeledik. Bu listedeki oyunlar adeta sinema filmleriyle yarışacak senaryolara sahip.

The Witcher Üçlüsü

The Witcher kitap, oyun, dizi olarak karşımıza çıkan ve her seferinde oyuncuları kendisine aşık eden bir oyun üçlemesi. Sürekli mücadele verdiğimiz, hikayenin içindeki detaylarla orada yaşıyormuş gibi hissettiğimiz The Witcher üçlüsüne sizinde hayran kalacağınıza eminiz.


witcher 1024x576 - En İyi Hikayeye Sahip Oyunlar
En İyi Hikayeye Sahip Oyunlar

Tomb Raider – 2013

Şu ana dek yapılan en iyi Tomb Raider oyunu olan 2013 versiyonu hem hikaye açısından, hem grafikleri açısından hem de seslendirme açısından oldukça başarılı. Gizemli bir atmosfere sahip Tomb Raider oynarken açık dünyada isterseniz hikayeye bağlı kalmadan da gezebilirsiniz.

arts tomb raider 2013 - En İyi Hikayeye Sahip Oyunlar
En İyi Hikayeye Sahip Oyunlar

Mafia 1 ve Mafia 2

Mafya dünyasını en güzel anlatan iki oyun Mafia I ve Mafia II. Tahmin ettiğimiz üzere devamlı güçlenmeye çalışan ve diğer mafyalara sözü geçen bir mafya babası haline gelmeye çalışıyoruz. Mafia 1 özellikle bu serinin en sevileni diyebiliriz. 1930’lu dönemleri anlatmasıyla, müziklerin ve grafiklerin harika uyumuyla kalpleri fethetti. Aynı şekilde Mafia 2’de sevdiklerimiz arasında yer alıyor. Serinin geri kalan kısmı oyuncular tarafından pek sevildiği söylenemez.

mafia2 - En İyi Hikayeye Sahip Oyunlar
En İyi Hikayeye Sahip Oyunlar

God of War

Mitoloji temalı oyunları sever misiniz? Karşınızda ince elenip sık dokunmuş İskandinav mitolojisini konu alan bir oyun var: God of War. 2018 yılının gözdesi olan God of War, detaylı grafikleriyle, hikayesinin derinliğiyle, oynanış mekaniğiyle hala en sevilenler arasında yer alıyor.

godofwar - En İyi Hikayeye Sahip Oyunlar
En İyi Hikayeye Sahip Oyunlar

The Elder Scrolls V: Skyrim

Kısaca Skyrim diye bahsettiğimiz bu oyun Bethesda Game Studio tarafından geliştirildi. Piyasaya sürüldükten 48 saat sonra 3,5 milyon oyuncuya ulaştı. Açık uçlu dünyasıyla, görevlerin detaylarıyla ve oyuncuyu dilediği gibi oynama özgürlüğünün verilmesiyle oldukça sevilen bir oyun haline geldi. The Elder Scrolls V: Skyrim’de oyuncular ejderhaların tanrısı olan ve dünyayı yok edeceğine inanılan bir ejderin öldürülmesi için bu dünyaya getirtiliyor.

the elder scrolls skyrim - En İyi Hikayeye Sahip Oyunlar
En İyi Hikayeye Sahip Oyunlar

Red Dead Redemption

Rockstar Games tarafından yayımlanan Red Dead Redemption, oyuncuları 1911 Vahşi Batı’sına götürüyor. Oyuna başladığımızda John Marston’ı canlandırıyor oluyoruz ve ailemiz devlet tarafından rehin tutulurken görevleri gerçekleştirip ailemizi kurtarmayı amaçlıyoruz. Ancak elbette oyun bundan ibaret değil. Oynamaya başladığımızda bizi pek çok görev bekliyor. Görev dışında yaptığımız hareketlerden de biz sorumluyuz. Yani eğer suçsuz birisinin canına kıyarsak bunun bedelini oyunun ilerleyen kısımlarında ödüyoruz. Red Dead Redemption’a bir göz attıktan sonra Red Dead Redemption 2’ye mutlaka bakmanızı tavsiye ederiz.

red dead redemption  1024x536 - En İyi Hikayeye Sahip Oyunlar
En İyi Hikayeye Sahip Oyunlar

Far Cry 3

Ubisoft tarafından yayımlanan Far Cry 3, Far Cry 2 ‘nin devamı niteliğinde piyasaya sürülmüştür. Daha gelişmiş oynanış şekli ve senaryosuyla birlikte Far Cry 2’den tamamen bağımsız bir oyun olarak düşünebiliriz. Far Cry 3’de kendimizi korsanlar tarafından kaçırılmış vaziyette tropikal bir odada buluyoruz. Hem adada yaşamımızı sağlamayan çalışırken hem de arkadaşlarımızı kurtarmaya çalışacağız. Tropikal ada ise hiçte düşündüğümüz gibi bir tatil yeri değil. Her yerde bizleri bekleyen tehlikelerle dolu.

5 far cry 3 - En İyi Hikayeye Sahip Oyunlar

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?


Bir Yorum Yazın