The Last Campfire

Macera oyunlarını sevenleri buraya davet ediyoruz. Çünkü karşınızda oldukça renkli ve yaratıcı bir dünya var. 27 Ağustos 2020 tarihinde Epic Games üzerinden satışa çıkan The Last Campfire, Hello Games tarafından üretildi. Üstelik düşündüğünüz gibi kocaman bir ekip tarafından değil, 2-3 kişi tarafından üretildi. Özellikle The Last Campfire heyecanla bekleniyordu. Çünkü Hello Games, bir önceki oyunları olan No Man’s Sky ile oyuncuları biraz hayal kırıklığına uğratmıştı. Bu yüzden The Last Campfire firmanın kendisini tekrardan sevdirmesi ve güvendirmesi adına önemliydi.

the last campfire 01 - The Last Campfire
The Last Campfire

The Last Campfire oynarken bizleri çok tatlı bir dünya bekliyor. Kullanılan renklerden tutun seçilen melodilere kadar hepsi birbirinden keyifli. Sanki bir masalı oyun haline getirmişler ve sizin de bu masalda bir rolünüz varmış gibi hissedeceksiniz.


the last campfire 02 - The Last Campfire
The Last Campfire

Oyuna başladığımızda küçük bir kor tanesini canlandırıyoruz. Sevimli mi sevimli bu kor tanesinin yolculuk esnasında dikkati dağılıyor ve suda giderken küreğini kaybediyor. Ve doğal olarak arkadaşlarından ayrı kalıyor ve yolunu kaybediyor. Bu hüzünlü başlangıç sahnesinden sonra karakterimizin macerası tam anlamıyla başlıyor. Platform tabanlı bu oyunda karakterimizin katetmesi gereken bir yolculuk ve çözmesi gereken sırlar var. Yolculuğumuz boyunca ipuçları toplayacağımız ve sırları çözmemizde yardım edecek eşyalar kazanacağımız kişilere rastlayacağız. Duvarlarda gizlenmiş haritalar, gizli geçitler var. Yolculuğumuzda tehlikeli yerlere geldiğimizde melodinin değişmesi bize minik bir ipucu oluyor. Aynı zamanda çözmemiz gereken ipuçları oyun içerisinde o kadar başarılı bir şekilde saklanmış ki haritanın bazı yerlerinde çıkış yolunu bir türlü bulamayacağız. Birazcık dikkat gerektiren oldukça keyifli bir oyun olmuş.

the last campfire 03 - The Last Campfire
The Last Campfire

The Last Campfire şu anlık sadece Epic Games üzerinden satın alınabiliyor. Epic Games’de 57,50 TL olan The Last Campfire aynı zamanda türkçe dil desteği de sağlıyor. Steam üzerinde 2021 yılında satışa sürüleceğe benziyor ancak net bir gün belirtilmemiş.

the last campfire 05 1024x576 - The Last Campfire
The Last Campfire

Eğer savaş oyunlarından sıkıldıysanız, biraz farklılık olsun istiyorsanız kesinlikle oyun kütüphanenizde bulunması gereken bir oyun. Şimdiden keyifli oyunlar diliyoruz.

Sistem Gereksinimleri

Minimum
İşletim Sistemi : Windows 10 (64Bit
İşlemci : Intel Core i3 2.4Ghz
Bellek : 4 GB RAM
Depolama : 2 GB
Direct X : Sürüm 11
Ekran Kartı : NVIDIA GTX 480/AMD Radeon 78707

Önerilen
İşletim Sistemi : Windows 10 (64Bit)
İşlemci : Intel Core i5 2.8 Ghz
Bellek : 8 GB RAM
Depolama : 2 GB
Direct X : Sürüm 11
Ekran Kartı : NVIDIA GTX 1660/AMD RX 5600 XT

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?

c86mqf4fky55b52b5464c76f76e73c - The Last Campfire

Bir Yorum Yazın