Yeni Game Ready sürücüsü, NVIDIA GeForce RTX 2060 ekran kartlarına destek veriyor

NVIDIA, G-Sync uyumlu ekranlara ve NVIDIA GeForce RTX 2060 ekran kartlarına destek veren yeni Game Ready sürücüsünü duyurdu. Markanın mühendisleri, donanımların performansını en iyi düzeye getirmek ve mükemmel bir oyun tecrübesi sunmak için mümkün olan son ana kadar çalışmaya devam ediyor. Bütün Game Ready sürücülerinin Microsoft tarafından sağlanan WHQL sertifikasına sahip olması ise kalitenin bir diğer belirtisi olarak göze çarpıyor.

Game Ready sürücülerinin diğer önemli bir boyutu da, GeForce kullanıcılarına yeni özelliklerin aktarılma mekanizması olarak sıklıkla kullanılması oluyor. Güncellenen Game Ready sürücüsü, G-SYNC uyumlu ekranlara yeni destekler getiriyor. Bu şekilde de bahsetmiş olduğumuz donanımlara sahip olan oyuncular, en iyi deneyimi yaşayabiliyor. Tabii bu deneyimin yaşanabilmesi için güncellemenin de indirilmesi gerekmekte efendim.

c86mqf4fky55b52b5464c76f76e73c - Yeni Game Ready sürücüsü, NVIDIA GeForce RTX 2060 ekran kartlarına destek veriyor

Bahsetmiş olduğumuz bu marka, Ocak 2019 başında CES 2019’da sektörde yeni bir girişim olarak tanıttığı, G-SYNC uyumlu sertifika ile G-SYNC ekosistemini genişletiyor. Marka, bu kapsamda, AdaptiveSync protokolünü destekleyen monitörlerdeki tecrübeyi onaylatmak adına, önde gelen monitör OEM’leri ile çalışacak. Testi geçebilen ürünler ise G-SYNC Uyumlu olarak adlandırılacak.

Hâlihazırdaki AdaptiveSync ekosistemi karmaşık bir yapıya sahip ve oyun deneyimi ekranlar arasında fazlasıyla çeşitlilik gösteriyor. Birçok monitör çok dar aralıktaki değerlere ve düşük VRR ekran kalitesine sahip. G-SYNC Uyumlu sertifikası bu noktada oyun deneyimine bir tutarlılık getirmeyi ve tüketicilere hangi ekranların iyi bir giriş seviyesinde VRR sağlayacağı konusunda yardımcı olmayı amaçlıyor.

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?

c86mqf4fky55b52b5464c76f76e73c - Yeni Game Ready sürücüsü, NVIDIA GeForce RTX 2060 ekran kartlarına destek veriyor

Bir Yorum Yazın