Ödüllü ve süper hızlı olan AOC AGON 3 kavisli oyun ekranları çok yakında raflarda

Ekran uzmanı olan AOC markasının, AGON modellerinin üçüncü nesil monitörleri olan kavisli AG273QCG (Nvidia G-SYNC) ve AG273QCX (AMD FreeSync 2 ve HDR) modellerinin piyasaya sürüyor. Bu markanın yenilenmiş üst sınıf oyun monitörü serisi Ocak 2019’dan itibaren piyasada bulunabilecek. Tutkulu oyuncular için tasarlanan AOC AGON 3 modelleri, önceki modellerin özelliklerini taşımaya devam ediyor. Bu yüzden de oyuncular, kendilerini yabancı ellerde hissetmiyor.

AOC AGON 3, 165 Hz değerine kadar performans sunuyor

Bahsetmiş olduğumuz monitörler arasında 165 Hz değerine kadar çıkabilen yenileme oranları; 1 ms’lik tepki süresi var ve şimdi bir de AMD FreeSync 2 ve HDR gibi en yeni teknolojileri; AG273QCG örneğinde, Red Dot Design Award 2018 sahibi olmasını sağlayan yenilenmiş zarif bir tasarım da bulunuyor. 165 Hz (AG273QCG) ve 144 Hz (AG273QCX) modellerinin çok yüksek yenileme oranları, çok hızlı tepki süreleri ve değişken yenileme oranı teknolojileri sayesinde; her iki monitör de rekabetçi hız dolu oyunlar için uygun.

7trh91i7eh55b52b54646f61936a04 - Ödüllü ve süper hızlı olan AOC AGON 3 kavisli oyun ekranları çok yakında raflarda

AOC; birinci sınıf oyun monitörü ürün grubu AGON serisini 2016 yılında piyasaya çıkardı. AG271QX gibi birinci nesil AGON monitörleri hemen ödüller kazanırken; 240 Hz’lik AG251FZ modeli ise elektronik spor takımları ve turnuvalar için kendine sağlam bir yer edindi. İkinci nesil AGON monitörleri; AG352UCG gibi, çeşitli ölçülerdeki (27”-35”) devasa ultra geniş ve kavisli ekranlar ile ürün grubunu genişletti. Şimdi ise üçüncü nesil AOC AGON 3 monitörleri; etkileyici özellikleri, göz alıcı tasarımlar ve hatta hiç olmadığı kadar oyun odaklı özellikler ile burada.

img2 500p - Ödüllü ve süper hızlı olan AOC AGON 3 kavisli oyun ekranları çok yakında raflarda

AG273QCG, QHD çözünürlük desteğiyle geliyor

QHD çözünürlüğe sahip olan kavisli TN panel ile donatılmış 27 inçlik AG273QCG; Nvidia G-SYNC’i destekliyor ve devasa 165 Hz’lik daha yüksek bir yenileme oranını ve 1 ms’lik tepki süresini destekliyor. Desteklenen Nvidia ekran kartlarının kullanıcıları; monitörün yenileme oranını kırılmayı ve tutukluğu ortadan kaldırmak ve ekran kartlarının kare hızı ile eşleştirmek için G-SYNC’i etkinleştirebilirler. 400 nitlik yüksek parlaklığı, monitörün parlak bir şekilde aydınlatılmış odalarda bile kullanılabilmesini sağlıyor. DTS’e sahip 2 vatlık iki dahili hoparlör, tüm görsel-işitsel paketi tamamlıyor.

Öte yandan, 27 inçlik (68.6 cm) HDR monitörü AG273QCX, benzer biçimde 144 Hz yenileme oranına sahip QHD çözünürlüklü, kavisli VA paneli ile donatıldı. 400 nitlik yüksek parlaklığı sayesinde, ekran HDR standardı VESA DisplayHDR 400’ü destekliyor. Bu monitör, HDR’ın ton haritalamasından kaynaklanan girdi gecikmesini azaltmak ve hem kırılmayı hem de tutukluğu ortadan kaldırmak; Low Framerate Compensation için AMD FreeSync 2 HDR’a sahip. VA panelinin 3000:1 statik kontrast oranı ve %90 DCI-P3 renk gamı kapsamı, görselleri derin siyahlar ve canlı renkler ile hayata taşıyor, bir yandan da 178°/178° geniş görüntüleme açıları sunuyor.

img3 - Ödüllü ve süper hızlı olan AOC AGON 3 kavisli oyun ekranları çok yakında raflarda

AGON Game Lights ile etraf aydınlanıyor

Artık her iki monitör de, akıcı çoklu monitör kurulumlarını sağlayan, 3 taraftan da çerçevesiz bir panele sahip. Üstelik monitörler çok da ergonomik, ayrıca sağa sola dönme ve eğme seçeneklerinin yanı sıra 110 mm yükseklik ayarı da sunuyorlar. Panelin arkasındaki AGON Game Lights, 100.000’den fazla renk ile oldukça kişiye özel hale getirilebilir ve işte, en son RGB çılgınlığını AGON’a taşıyan da bu! AGON Oyun Işıkları ayrıca oynanabilirliğe göre değişime de uyarlanabilir.

AG273QCG modelinin kırmızı, şık açılı ayağı ve AG273QCX modelinin gümüş renkli ayağı, masanın üstünde fazla yer kaplamadan sağlam bir şekilde masaya yerleşiyor. Her iki ekrandaki 1800R’lık kavis, hem sürükleyiciliği artırıyor hem de içeriği bir yandan diğerine izlerken rahat bir zevk yaratıyor. Önceki AGON monitörlerinin aşina olduğumuz toplanabilir kulaklık askısı şimdi yeniden tasarlandı ve ikiye katlandı, artık iki tarafta da bir tane var.

AOC AGON 3 serisi kolay kuruluma sahip

Kolay kurulum ve sökme için ise ayak, herhangi bir vida olmadan tek tıklamalı bir mekanizma ile monte edilebilir, taşıma kolu da kolayca taşınmasını sağlıyor. AG273QCX’in yeniden tasarlanmış, zarif, kablolu uzaktan kumandası, AOC Game Pad de, çeşitli OSD ayarlarının kolayca yapılabilmesini sağlar.

Bu iki AGON 3 ekranı da gamescom 2018’de basın mensupları tarafından duyuruldu, deneyimlendi ve beğenildi; şimdi de oyuncuların keyfini çıkarmaları için sanal ve fiziksel mağazaların raflarında bulunabilecekler. AOC’nin AG273QCX ve AG273QCG modellerinin, Ocak 2019’da, çok yakında, sırasıyla 799 USD ve 909 USD tüketici tarafından tavsiye edilen perakende fiyat üzerinden piyasaya çıkması bekleniyor.

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?


Bir Yorum Yazın