League of Legends’da 1v1 Maçların En İyi Heroları

League of Legends, genel olarak baktığımızda kelimenin tam anlamıya bir takım oyunu. Hatta organize olamayan bir takım kaybederken, maçın sonlarına doğru organizeyi sağlayınca kazandıkları bile olabiliyor. Ancak League of Legends’da farklı heyecanlar, zorlu düellolar da güzel olabiliyor. Bu nedenle oyuncular 1v1 maçları tercih ediyorlar. Bizler de bu yazımızda sizlere 1v1 maçlarda en kuvvetli olan heroları sıraladık.

Yasuo

En güçlü herolardan biri olan Yasuo aynı zamanda oyunda en çok karşılaştıklarımızdan biri. Yasuo’nun güçlü oluşu ve tam donanımlı bir Yasuo’nun karşısında kimsenin duramayışı çok sık tercih edilmesinin sebeplerinden biri oluyor. Yasuo, yetenekleri sayesinde oyun başlarında çok fazla minyon öldürerek en hızlı güçlenen karakterler arasında kalıyor. Yasuo güçlendikten sonra ise ona yaklaşıp, hasar verecek hero sayısı çok düşük.


yasuo 01 - League of Legends'da 1v1 Maçların En İyi Heroları

Q Yeteneği: İleri fırlar ve bir çizgi üzerindeki tüm rakiplere zarar verir.
W Yeteneği: Rüzgar duvarı oluşturur ve rakiplerden gelen saldırılar 4 saniyeliğine engellenir.
E Yeteneği: Yasuo’nun rakiplerini en çok korkuttuğu yeteneklerinden biri olan Atılgan Kılıç, rakibin üstüne atlayıp, içinden geçmeye başlar ve büyü hasarı bırakır.
Ulti: Yasuo rakibi havaya fırlatacak bir rüzgar yollar ve rakipler havadayken kılıcıyla onlara hasar verir.

Riven

Üst koridorun gözde isimlerinden biri olan Riven, kendiliğinden güçlü olan herolar arasında yer alıyor. Özellikle amaca uygun bir eşya dizilimi yaptığınızda önünde dayanabilecek çok az hero kalıyor. Tabi Riven’a dayanabilen herolar da adeta Riven’ı koridordan kovuyorlar.

riven 02 - League of Legends'da 1v1 Maçların En İyi Heroları

Q Yeteneği: Peşpeşe saldırı yapmasını sağlar ve yakınlarındaki rakipleri savurur. Kısa bir sürede tekrar kullanılabilir hale gelir.
W Yeteneği: Riven Ki Patlaması yapar ve çevresindeki rakipler hasar alıp, sersemler.
E Yeteneği:İleri sıçrayarak gelen hasarı engeller.
Ulti: Riven’ın ultisine bastığınızda silahı menzil ve güç ile dolup saldırıya geçer.

Caitlyn

Alt koridorun şerifi Caitlyn, aynı Yasuo gibi en çok tercih edilen herolar arasında yer alıyor. İkisinin de ortak özelliği olan şey ise çok hızlı bir şekilde rakiplerindne güçlü bir hale gelişi. Sadece bu özelliği bile tercih edilmesi için bir sebep.

Caitlyn 03 - League of Legends'da 1v1 Maçların En İyi Heroları

Q Yeteneği: Silahını bir saniye gibi kısa bir sürede kurar ve önündeki rakipleri delip geçecek bir şekilde onlara saldırır.
W Yeteneği: Caitlyn, bir kapan kurar ve saklanan heroları ortaya çıkardığı gibi onları 1,5 saniye boyunca hareketsiz bırakır. Caitlyn’in ne çok kill kazandıran yeteneklerinden birisidir.
E Yeteneği: Caitlyn bir ağ fırlatır ve hedefi yavaşlatır.
Ulti: Genellikle öldürücü etkiye sahip olan bu ulti, sakince hedefe odaklanır ve çok güçlü bir şekilde ateş eder. Genellikle hedef ölür veya büyük hasar bırakır.

Cassiopeia

Orta koridorun en sevilen ve en zor herolarından biri olan Cassiopeia, diğer herolardan biraz farklı. Çok güçlü olmasına rağmen rakibine doğrudan saldırmıyor bu yüzden mutlaka Cassiopeia oynamadan önce alıştırma yapmanız ve pozisyonları kaçırmamanız gerekiyor.

Cassiopeia 04 - League of Legends'da 1v1 Maçların En İyi Heroları

Q Yeteneği: Rakip heroya zehir patlaması yollar ve zehir patlaması isabet ederse Cassi’nin hareket hızı artar.
W Yeteneği: Cassiopeia, ortaya bir dizi zehir bulutu çıkarır. Zehir bulutunun içinde kalan rakipler yere saplanır, hareket hızı azalır ve hasar alırlar.
E Yeteneği: Cassiopeia, karşı tarafa zarar verirken aynı zamanda bir miktarda kendi sağlığını yükseltir. Eğer rakip ölürse harcadığı mananın bir kısmını geri kazanır.
Ulti: Mitolojik karakter Medusa’nın yeteneklerinden esinlenilmiş olan bu ultiyi Cassiopeia kullandığında yüzü dönük olan tüm rakipler sersemler ve arkası dönük olanlar da yavaşlar.

Zyra

Doğanın ve bitkilerin canlanmasını sağlayan ama rakiplerine ölüm salan, orta koridor herosu Zyra, deneyimli oyuncular tarafından kullanıldığında rakipler için çok zorlayıcı olabiliyor.

Zyra 05 - League of Legends'da 1v1 Maçların En İyi Heroları

Q Yeteneği: Zyra, saldırgan bir sarmaşık atar ve sarmaşık filizlenerek rakip oyunculara büyü hasarı verir.
W Yeteneği: Zyra tohumlar atar ve bu tohumlar Q ve E yeteneklerinin çevresindeyse onlarla etkileşime girip filizlenir, rakiplere saldırmaya başlar.
E Yeteneği: Zyra, yerden rakibin üzerine bir sarmaşık yollar ve sarmaşık rakibi sararak ona büyü hasarı verir. Aynı zamanda W yeteneği ile etkileşim halindedir.
Ulti: Zyra’nın ultisi aynı kendisi gibi bir görsel şölen sunmaktadır. Zyra, koridora bir fide bırakır ve fide büyürken rakiplere hasar verir. Temas ettiği rakipleri havaya fırlatır.

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?


Bir Yorum Yazın