Gözden Kaçırmış Olabileceğiniz 5 Steam Oyunu

sss - Gözden Kaçırmış Olabileceğiniz 5 Steam Oyunu

Steam günümüzün en büyük online oyun platformu. Şayet bir oyunseverden bahsediyorsak bilgisayarından steam kurulu olmamasını düşünemeyiz bile. Her türden binlerce oyunu bünyesinde barındıran steam oyun severlerin bir numaralı tercihi.

Özel günleri bir yana bırakırsak, sıradan bir günde bile steam üzerinde onlarca oyun oyunseverlerin beğenisine sunuluyor. Hal böyle olunca steam kullanıcılarının piyasaya sürülen her bir oyun hakkında bilgi sahibi olması, hangi oyunun aradıkları ve beğenecekleri oyun olduğunu tespit etmeleri neredeyse imkansız bir hal alıyor. Sırf bu yüzden, gözden kaçıp Steam’in derin ve karanlık kuyularından kaybolmuş o kadar çok kaliteli oyun var ki!

kb3lx7qsk355b52b546402c8927f19 - Gözden Kaçırmış Olabileceğiniz 5 Steam Oyunu

İşte bu yazımızda biz de bu konuyu ele almak istedik. Geçtiğimiz dönmede Steam üzerinde yayınlanmış ama gözden kaçmış olma ihtimali çok yüksek olan birkaç oyunu sizlere tanıtmak istedik. Belki de aradığınız ve istediğiniz oyuna bu şekilde ulaşabilirsiniz. Haydi başlayalım!

Saturn Quest: Shadow Planetus

Yayınlanış Tarihi: 15 Nisan
Geliştirici Firma: Arkhouse Telegraph
Fiyat: 2.99$

Saturn Quest: Shadow Planetus, 8 bit tarzı oyunları beğenenler için özel olarak hazırlanmış son derece eğlenceli bir oyun. Gelişmiş grafiklerden derinlemesine karakterlerden ve büyük hikayelerden uzak bir şekilde sadece eğlenmek ve zaman geçirmek için ideal bir tercih. Oyunda dev robotik canavarlar, tehlikeli navigasyon yolları, bebekler vs. karşısında yolumuza devam etmeye çalışıyoruz.

Later Dater

Yayınlanış Tarihi: 17 Nisan
Geliştirici Firma: Bloom Digital Media
Fiyat: 8$

Later Dater, gerçekten son derece eğlenceli bir oyun. Oyunda kontrol ettiğimiz, hayatlarının emeklilik dönemlerini yaşayan yaşlı karakterlerimiz var. Karakterlerimizi dilediğimiz gibi düzenleyerek, ikinci baharlarını yaşamaları için gerekli olan buluşmaları ayarlıyoruz. Konu biraz garip gibi görünse de oyun, kısa sürede oyuncuyu içine çekiyor ve bilgisayar karşısında gerçekten eğlenceli vakitler geçirmesine olanak tanıyor. Alternatif bir eğlence anlayışı için bir şans vermenizi tavsiye ederim.

StationFlow

Yayınlanış Tarihi: 15 Nisan
Geliştirici Firma: DMM Games
Fiyat: 17.99 $

Çoğu insan mükemmel bir yeraltı demir yolu istasyonu inşa etmek ve sürdürmek konusunda hayal kurmamış olsa da, StationFlow (devs stilizasyonu) derhal dikkatimi çeken bir oyun oldu. Hatta itiraf etmek gerekirse demir yolu istasyonu inşa etme fikri bu oyunu görene kadar aklımın ucunda bile değildi. Olay sadece bir inşaat değil: amaç yaya trafiğini optimize etmek, yani bir istasyonun mimarisinin her yönüyle ilgilenmek. Koridorlar yeterince geniş mi? İşaretler okunabilir mi? Tuvaletler veba salgınına sebep olabilir mi? Ayrıca bütçenizi ve iş verenlerinizin dikkatli gözlerini yöneteceksiniz, bu yüzden arkanıza yaslanın ve hayallerinizin istasyonunu yapmayı planlayın.

Drug Dealer Simulator

Yayınlanış Tarihi: 11 Mayıs
Geliştirici Firma: Byterunners Studio
Fiyat: 19.99$

Son dönemde piyasaya çıkmış oyunlar arasında en iddialılarından birisi. Özellikle konusu ve itibari ile. Steam’de gözüme çarptığında direkt olarak ilgimi çeken bir oyun oldu. Adından da anlaşılabileceği üzere, bir uyuşturucu satıcısını canlandırdığımız bir oyun. Oyun boyunca bir yandan yürütmüş olduğunuz işinizi büyütmeye çalışırken diğer yandan da peşinizde olan narkotik polislerinden kaçmanız gerekiyor. Oyun Steam’de yayınlanmasının ardından epeyce olumlu yorum toplamayı başardı. Bununla birlikte oyunu satın almadan önce yayınlanmış demosunu oynayarak oyun hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Aground

Yayınlanış Tarihi: 18 Nisan
Geliştirici Firma: Fancy Fish Games
Fiyat: 14.99 $

Terraria oyununu bilmeyen yoktur diye düşünüyorum. Şayet, siz de benim gibi Terraria sevenlerdenseniz Aground’u da kesinlikle beğeneceksiniz.

İlk başta erken erişime açık olan oyun geçtiğimiz hafta 1.0 versiyonu ile raflardaki yerini aldı. Kısa zaman içerisinde de beklenilenin çok üzerinde bir beğeni toplamayı başardı. Bizim yana kaydırmalı diye nitelediğimiz oyunlardan RPG tarzı bir oyun. Zaten Terraria severler bu tarza aşina. Geliştirici firma oyunu madencilik ve crafting RPG’si olarak tanımlıyor. Bu tarz bir oyundan beklediğiniz hemen her şey oyunda mevcut; madencilik, inşaat, çeşitli görevler, tarım ile uğraşmak, crafting ve hatta ejderhalar bile var!

Bu yazımızda yakın zamanda Steam platformunda yayınlanmış ve gözünüzden kaçmış olabileceğini düşündüğümüz 5 oyunun incelemesini yaptık. Umarım incelemiş olduğumuz oyunlar arasında sizin beğeninize hitap edecek ve başında keyifle vakit geçirebileceğiniz bir oyun da vardır.

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?


Bir Yorum Yazın