The Elder Scrolls V: Skyrim

Skyrim, Bethesda Game Studio tarafından geliştirilen ve genellikle Skyrim olarak bahsedilen serbest dünyalı bir RPG oyunudur. Serinin beşinci uyarlaması olan The Elder Scrolls V: Skyrim, 3 ek paket ile beraber piyasaya sürülmüştür. Skyrim piyasaya sürüldükten 48 saat sonra tam 3,5 milyondan fazla kopya satmıştır. Bu rakamın şu an ne kadar olduğunu tahmin edebiliyorsunuzdur herhalde.

Skyrim 04 - The Elder Scrolls V: Skyrim
The Elder Scrolls V: Skyrim

Oyun, çok detaylı bir tasarıma sahip. İlk sahne olan karakter tasarımı sahnesini görür görmez anlayacaksınız ne kadar ince ince işlendiğini. Hatta o kadar detaylı ki yara izinden, çene yapısına kadar çoğumuz bu kadar detayla uğraşmak istemiyor ve bir an evvel oyunu oynama kısmına geçmek için hazır karakterlerden birisini seçebiliyor. Ancak karakter seçimi ekranında dikkat etmeniz gereken bir şey var; ırkınız. Hangi ırka sahip olduğunuz sizin yeteneklerinizi belirliyor. Karakter seçimi sayfasından sonra ejderhalarla savaşmaya başlayabiliyorsunuz.


Skyrim 03 - The Elder Scrolls V: Skyrim
The Elder Scrolls V: Skyrim

Oyunun en çok sevilen yanlarından birisi açık uçlu bir dünyaya sahip olması. Kimse sizi görevleri tamamlamanız için sıkıştırmıyor veya süre koymuyor. İsterseniz evreni keşfettikten sonra görevleri tamamlayabiliyorsunuz. Oyunu keşfettikçe size verilen görevlerde değişmeye başlıyor. Oyunun bu kısmı ise çok etkileyici. Oyun resmen sizin alışkanlıklarınıza ve sevdiğiniz şeylere göre görev veriyor ve ille de bunu yap diye dayatmıyor. Keşfettiğiniz zindanlar, mağaralar ise kaydediliyor ve sonradan oraya gitmek için kısayol kullanabiliyorsunuz.

Skyrim 02 - The Elder Scrolls V: Skyrim
The Elder Scrolls V: Skyrim

Peki bu kadar başarılı ve uzun soluklu olan bu oyunun konusu ne? Karakteriniz, kötü kalpli ve dünyayı yok edecek bir ejderha olan Alduin’i öldürmeye çalışır. Bu maceralar Oblivion’dan 200 yıl sonra Nirn gezegeninde bulunan Skyrim ülkesinde yaşanır.

Skyrim 01 - The Elder Scrolls V: Skyrim
The Elder Scrolls V: Skyrim

Grafikler çok başarılı, kurgu ve oynanış harika, sınırsız bir dünya var. Peki oyunu daha da anlamlı kılan müzikler ne alemde? Oyunun müzikleri de tam olarak The Elder Scrolls V: Skyrim’e yakışacak şekilde. Hatta oyunu oynamadan bile sadece Dragonborn, Far Horizons ve Age of Agression parçaları dinleyerek heyecan depolayabilirsiniz.

The Elder Scrolls V: Skyrim için Bilgisayar Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri:
İşletim Sistemi: Windows 7/8.1/10 (64-bit Version)
İşlemci: Intel i5-750/AMD Phenom II X4-945
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GTX 470 1GB /AMD HD 7870 2GB
Depolama: 12 GB kullanılabilir alan

Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri:
İşletim Sistemi: Windows 7/8.1/10 (64-bit Version)
İşlemci: Intel i5-2400/AMD FX-8320
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GTX 780 3GB /AMD R9 290 4GB
Depolama: 12 GB kullanılabilir alan

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?


Bir Yorum Yazın