The Forest

The Forest, 2018 Nisan ayında piyasaya sürülen açık dünya hayatta kalma oyunudur. Unity oyun motoruyla üretilen The Forest, Ednight Games tarafından piyasaya sürülmüştür. Oyunda tek oyunculu mod ve çok oyunculu mod seçenekleri bulunmaktadır. Ancak geliştiriciler devasa oyunculu bir oyun olmasını istemediklerini belirtmişler ve daha sade bir düzeyde tuttular bu modu.

the forest 02 - The Forest
The Forest

The Forest’a bir uçak kazasının yaşanmasıyla başlıyoruz. Karakterimiz olan Eric LeBlanc’ı kontrol ediyoruz ve amacımız kaza sonrası kaçırılan oğlu Timmy’i bulmak. Timmy’i ararken bir yandan da adada hayatta kalmamız gerekiyor. Çünkü adada ne bir sığınak ne de beslenebileğimiz bir kaynak var.

7trh91i7eh55b52b54646f61936a04 - The Forest

the forest 01 - The Forest
The Forest

The Forest’taki ilk günü oynarken akıllara Minecraft geliyor. Çünkü The Forest’ta da aynı Minecraft gibi bir gece/gündüz döngüsü var. Gündüz olduğunda keşif yapabiliyor, barınak inşa edebiliyor ve yiyecek toplayabiliyorsunuz. Ancak gece olduğunda mutlaka sığınacak bir yere ihtiyacınız oluyor çünkü “yamyam mutantlar” gece sizi öldürmeye geliyor. Peki Timmy nasıl hayatta kaldı?

the forest 03 - The Forest
The Forest

The Forest’ta özgür bir dünya hakim. Geliştiriciler adeta oyuncuları serbest bırakıyor. İsterseniz “yapılacaklar listesi”ni takip edip adım adım oyunu keşfedebilirsiniz, isterseniz random bir şekilde oyunda düşe kalka hayat mücadelesi verip bambaşka bir zevk alabilirsiniz. Bu tamamen oynadığınız oyundan almak istediğiniz zevke bağlı.

The Forest, 8 ay içerisinde 6 milyondan fazla bir oyuncu kitlesi tarafından severek oynandı. Bu durum ise geliştiricileri yeni bir oyun üzerinde çalışmaya teşvik etti. Şu an Sun of the Forest üretim aşamasında ve ne zaman çıkacağı belli değil.

the forest 05 - The Forest
The Forest

Sistem Gereksinimleri

Minimum:
İşletim Sistemi: Windows 7
İşlemci: Intel Dual-Core 2.4 GHz
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 8800GT
DirectX: Sürüm 9.0
Depolama: 5 GB kullanılabilir alan
Ses Kartı: DirectX®-compatible

Önerilen:
İşletim Sistemi: Windows 7
İşlemci: Quad Core Processor
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 560
DirectX: Sürüm 9.0
Depolama: 5 GB kullanılabilir alan
Ses Kartı: DirectX®-compatible

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?


Bir Yorum Yazın