Bağımlılık Yapan Enfes Oyunlar

Her geçen gün oyun dünyası daha da çeşitlenmekte. Hemen hemen her oyuncu hayalindeki oyunu rahatça bulabiliyor ve kendisini oyun alemine doğru bırakabiliyor. Oyun firmaları ise gece gündüz çalışıp, birbiriyle yarışarak oyuncular için daha da zevk veren oyunlar üretiyorlar. Hatta bazen öyle oyunlar üretiliyor ki gerek senaryolarıyla, gerek grafikleriyle bizleri oyun dünyasına hapsediyorlar, içerisinden çıkmak istemiyoruz. İşte böyle keyifli ve başarılı oyunların olduğu bir liste ile karşınızdayız. Keyifli okumalar.

Minecraft

bagımlilil yapan oyunlar 01 - Bağımlılık Yapan Enfes Oyunlar
Bağımlılık Yapan Enfes Oyunlar

Xbox Game Studios, Telltale Games gibi birkaç farklı firma tarafından geliştirilen ve yayımlanan Minecraft, yaratıcı dünyası ile her yaştan oyuncuya hitap etmektedir. 2019 yılında 110 milyon oyuncuya ulaşan Minecraft heyecanı, Minecraft Dungeons ile devam edeceğe benziyor.


Red Dead Redemption 2

bagımlilil yapan oyunlar 02 - Bağımlılık Yapan Enfes Oyunlar
Bağımlılık Yapan Enfes Oyunlar

Rockstar Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan Red Dead Redemption 2, henüz çıkmadan bile bir oyuncu kitlesine sahipti diyebiliriz. Yayınlanan oyun içerikleri oyuncuları heyecanlandırmaya yetmişti. Red Dead Redemption 2, bir yıl sonra 500 bini aşan bir oyuncu sayısına sahip oldu.

For Honor

bagımlilil yapan oyunlar 03 - Bağımlılık Yapan Enfes Oyunlar
Bağımlılık Yapan Enfes Oyunlar

Fransız oyun firması Ubisoft tarafından 2017’de de piyasaya sürülen For Honor, Samurayların, Vikinglerin yer aldığı bir üçüncü şahıs bir savaş oyunu. For Honor ilk yılını doldurmadan 15 milyon oyuncu sayısına ulaştı.

Overwatch

bagımlilil yapan oyunlar 04 - Bağımlılık Yapan Enfes Oyunlar
Bağımlılık Yapan Enfes Oyunlar

Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen 2016 yılında piyasaya sürülen bir nişan ve aksiyon oyunudur. 2018 yılında Overwatch’ın oyuncu sayısı 40 milyonu geçmişti.

GTA V

bagımlilil yapan oyunlar 05 - Bağımlılık Yapan Enfes Oyunlar
Bağımlılık Yapan Enfes Oyunlar

Artık bir klasik haline gelen GTA serisi, her oyunuyla oyuncuların gözdesi haline gelmiştir. GTA V’in 2018 yılında 100 milyonluk bir satışı geçtiği haberi çıkmıştı. Her geçen gün artan oyuncu kitlesini düşünürsek bu rakam bir hayli artmıştır.

Gears of War

bagımlilil yapan oyunlar 06 - Bağımlılık Yapan Enfes Oyunlar
Bağımlılık Yapan Enfes Oyunlar

Epic Games, People Can Fly gibi firmalar tarafından geliştirilen ve Microsoft Game Studios tarafından yayımlanan Gears of War, kan ve vahşet dolu bir aksiyon oyunudur. Serinin beşinci oyunu ise ilk hafta 3 milyondan fazla kişi tarafından oynanmıştır.

Fortnite

bagımlilil yapan oyunlar 07 - Bağımlılık Yapan Enfes Oyunlar
Bağımlılık Yapan Enfes Oyunlar

2017 yılında Epic Games tarafından geliştirilip yayımlanan Fortnite’ta oyuncuların oynayabileceği çeşitli modlar mevcuttur. Fortnite oynayan 350 milyon kayıtlı oyuncu bulunmaktadır.

Rainbow Six Siege

bagımlilil yapan oyunlar 08 1 - Bağımlılık Yapan Enfes Oyunlar
Bağımlılık Yapan Enfes Oyunlar

2015 yılında Ubisoft tarafından geliştirilen ve yayımlanan Rainbox Six Siege, çıktığı tarihten bir yıl sonran 13 milyon küsürlük oyuncu sayısına ulaştı.

Call of Duty

bagımlilil yapan oyunlar 09 - Bağımlılık Yapan Enfes Oyunlar
Bağımlılık Yapan Enfes Oyunlar

Call of Duty serisindeki oyunlar Spark Unlimited, Pi Studios, Amaze Entertainment gibi çok farklı oyun firmaları tarafından geliştirilmiştir ve hepsi de birbirinden keyifli olmuştur. Call of Duty Warzone, 4 günde 15 milyon oyuncu sayısına ulaşmayı başarmıştır.

PUBG

bagımlilil yapan oyunlar 10 - Bağımlılık Yapan Enfes Oyunlar
Bağımlılık Yapan Enfes Oyunlar

PUBG, Bluehole tarafından geliştirilen ve yayımlanan çok oyunculu hayatta kalma oyunudur. İlk çıkışı 2018 yılında olan PUBG, her yaştan oyuncuya hitap ediyor. Mobil cihazlarda PUBG oynayanların sayısı 10 milyonun üzerindedir.

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?


Bir Yorum Yazın