2020’nin En İyi Mobil Oyunları

Oyun dünyasının olmazsa olmazları mobil oyunlar. Bilgisayarımızdan uzaktayken bizi oyun dünyasına bağlayan bu mobil oyunların değeri ve kalitesi her geçen gün artmakta. Açıkçası öyle mobil oyunlar var ki PC oyunlarına taş çıkarır vaziyette.

PUBG

en iyi mobil oyunlari 01 - 2020'nin En İyi Mobil Oyunları
2020’nin En İyi Mobil Oyunları

Özellikle 2019’un son aylarından itibaren başlayan PUBG tufanı 2020’de de son sürat devam ediyor. Tasarımcısı Breandan Greene tarafından 2017 yılında PC için piyasaya sürülen oyun çok büyük bir oyuncu kitlesine hitap etmişti. Ardından mobil oyun olarakta piyasaya sürülünce her yaştan, cinsten kişinin bir numaralı oyunu haline geldi. PUBG’den birazcık söz etmek gerekirse 100 kişi bir bölgeye bırakılıyor. Oyuncuların bulunduğu bölge sürekli daralıyor ve oyuncular bu bölgenin dışında kalırsa ölüyor. Oyuncuların hayatta kalabilmeleri için haritadaki evlerden, depolardan rastgele çıkan eşyaları toplamaları lazım. 100 kişi arasından en sona kalan oyuncu birinci oluyor.


Clash Royale

en iyi mobil oyunlari 02 - 2020'nin En İyi Mobil Oyunları
2020’nin En İyi Mobil Oyunları

Spercall tarafından 2016 yılında mobil oyun dünyasına eklenen Clash Royale bir çeşit kart oyunudur. Clash of Clans’daki pek çok karakterin de bulunduğu Clash Royale dikkat gerektiren bir strateji oyunudur. Clash Royale’de ekran ortadan ikiye ayrılır. Karşı tarafta rakibinizin iki küçük bir büyük kalesi bulunur. Oynadığınız her kartın güçlü olduğu bir yanı var. Ancak her kartında zayıf noktası olan zıt bir kartı var. Bu yüzden elinizdeki en güçlü kartları oynamadan önce karşı tarafında elindeki kartları öğrenmeye çalışın.

Call of Duty

en iyi mobil oyunlari 03 - 2020'nin En İyi Mobil Oyunları
2020’nin En İyi Mobil Oyunları

2019 yılında mobil oyun olarak piyasaya sürülen Call of Duty, PUBG’nin en büyük rakibi haline gelmiştir. Call of Duty 2. Dünya Savaşı temalı bir mobil oyundur ancak oyunda gelişmiş teknolojik savaş araç gereçleri de mevcut. 100 kişilik bir kadroyla başladığınız oyunda deniz, hava ve kara savaşları mevcut. Oyuncular silah ekipmanlarını sürekli geliştirerek diğer oyuncuları ortadan kaldırmaya çalışıyor.

Asphalt 9: Legends

en iyi mobil oyunlari 04 - 2020'nin En İyi Mobil Oyunları
2020’nin En İyi Mobil Oyunları

Gameloft tarafından 2018 yılında piyasaya sürülen Asphalt 9: Legends, önceki Asphalt oyunlarına bambaşka bir soluk getirmiştir. Kullanılan yüksek kalite grafikler, gerçekçi sürüş seçenekleriyle 2019 ve 2020 yılının en iyi mobil oyunlar listesinden inmemiştir.

Plague Inc.

en iyi mobil oyunlari 05 - 2020'nin En İyi Mobil Oyunları
2020’nin En İyi Mobil Oyunları

2012 yılında Ndemic Creations tarafından geliştirilen Plague Inc. özellikle 2020’de ortaya çıkan ve hayatı duraklatan Covid-19 nedeniyle de daha da popüler hale geldi. Plague Inc.’te kendi ölümcül virüsünüzü oluşturuyorsunuz ve bu virüsün DNA’larıyla oynayarak tüm dünyadaki insanları hasta edip öldürmeye çalışıyorsunuz. Plague Inc. Çin’de pandemi nedeniyle yasaklanmıştır. Aynı zamanda Ndemic Creations COVİD-19 Dayanışma Müdahale Fon’una 250 bin dolar bağış yapmıştır.

Candy Crush Saga

en iyi mobil oyunlari 07 - 2020'nin En İyi Mobil Oyunları
2020’nin En İyi Mobil Oyunları

2020’nin en iyi mobil oyunları listesi yapıpta Candy Crush Saga’yı bu listeye koymamazlık yapamazdık. Yıllardır hemen hemen herkesin telefonunda en az bir kere yer almış bu uygulama şekerleri birleşirip puan toplamasına dayalı. Google Play üzerinden 500 milyonu geçen bir indirilme oranına sahip. Özellikle Facebook üzerinden arkadaşlarınızla oynama seçeneği oyunu daha da cazip kılıyor diyebiliriz.

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?


Bir Yorum Yazın