En İyi Beş Rol Yapma Oyunu

The Witcher 3 – Wild Hunt

The Witcher 3, grafik ve müzik kalitesiyle, oynanış rahatlığıyla, harika hikayesiyle RPG oyunların başında geliyor diyebiliriz. Oyunun her sahnesinin bir sanat karesi olduğunu ise oyunu oynarken fark edeceğinize eminiz. Oyunun kurgusu ise muazzam. Her görevin, her nesnenin bir hikayesi var ve bunların hepsi birbiriyle bağlantılı. Oyun o kadar ince detaylarıyla hesaplanmış ki oyunun içinden çıkamayacağınıza eminiz.
The Witcher 3 aynı zamanda tüm zamanların ne fazla ödül alan oyunu oldu. Görsel grafiklerden, oyun müziklerine kadar pek çok ödülü bulunuyor.

witcher 1024x576 - En İyi Beş Rol Yapma Oyunu
The Witcher 3

Wasteland 2

Wasteland 2, 2014 yılında yayınlanan taktiksel rol yapma oyunudur. Oyun tahmin ettiğinizden daha detaylı bir kurguya sahip. Hatta Wasteland 2 üretilirken birden fazla yazarla çalışılmış. Yani kurgusal olarak tatmin olacağınızdan eminiz. Eğer başarılı bir hikayeye sahip oyunları seviyorsanız size şiddetle öneriyoruz. Ancak görsel efektlerine hikayeye çalışıldığı kadar sıkı çalışılmamış diyebiliriz.

7trh91i7eh55b52b54646f61936a04 - En İyi Beş Rol Yapma Oyunu

wasteland 1024x512 - En İyi Beş Rol Yapma Oyunu
Wasteland 2

Dragon Age

EA Games’in Kasım 2014’te çıkardığı oyun hala listelerin başını zorluyor diyebiliriz. Çünkü Dragon Age’in çok ama çok geniş bir dünyası var diyebiliriz. Oyuna bitirdiğimizi zannettiğimizde karşımıza yepyeni sahneler geliyor. Yepyeni bir heyecana bürünüyorsunuz. Grafiklerin mükemmel oluşu da bu heyecanı daha da körüklüyor.

dragon age - En İyi Beş Rol Yapma Oyunu
Dragon Age

Baldur’s Gate 2

Baldur’s Gate 2, BioWare tarafından geliştirilip Interplay Entertainment tarafından piyasaya sürülmüş başarılı bir role play oyunudur. Oyunun yüksek grafik kalitesi, müzikleri ve hikayesi kesinlikle oynanmaya değer.

baldurs gate - En İyi Beş Rol Yapma Oyunu
Baldur’s Gate 2

Dark Souls 2

Eğer zorluktan hoşlanan, rekabetçi ve RPG oyunsever birisiyseniz bu oyun tam sizlik diyebilirz. Dark Souls’un zorluğu aynı bu oyunda da devam ediyor. Ancak bu sefer çok geniş bir haritaya sahibiz ve biz kendimizi geliştirdikçe yepyeni hikayelere ulaşıyoruz. Aynı zamanda oyunun çok oyunculu modu da mevcut.

dark souls - En İyi Beş Rol Yapma Oyunu
Dark Souls 2

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?


Bir Yorum Yazın