Play Station 5’te Oyunlar Nasıl Görünecek

Play Station 5, çok uzun bir süredir oyun severlerin gündeminde. Play Station 4’ün performans noktasında göstermiş olduğu üstün başarının ardından, konsolun yeni sürümü olacak olan PS 5’ten beklentiler de hayli yükseldi. Sony her yeni sürüm ile özellikle görüntü kalitesinde gözle görülür gelişmelere imza attı ve ortaya çıkan son haberler bun durumun Play Station 5 içinde geçerli olacağını gösteriyor.

ps5 dualsense - Play Station 5'te Oyunlar Nasıl Görünecek

Daha önceki yazılarımızda Play Station 5 ile gelecek bir takım yenilikler üzerinde durmuştuk. Her ne kadar, bu konu ile ilgili olarak kısıtlı bilgi olsa da, yeni Play Station 5’in oyun dünyasına büyük değişiklikler getireceğini tahmin ediyoruz. Konsolun piyasaya sürülüş tarihi ve fiyatı hakkında şuana kadar yapılmış net bir açıklama yok. Tahminler bu sene sonunu işaret ediyor. Şu ana kadar bu konuda elimizde olan en net bilgi, konsolun en büyük değişimlerden birisini konsol kumandalarında ortaya koyacağı yönündeydi.


sad - Play Station 5'te Oyunlar Nasıl Görünecek

Unreal Engine 5 ve Play Station 5’ten İlk Görüntüler

Unreal Engine, Epic Games tarafından geliştirilen ve ilk olarak 1998 yılında yayınlanan Unreal isimli birinci şahıs nişancı oyununda kullanılan oyun motoru. Esas olarak birinci şahıs nişancı oyunları için geliştirilmesine karşın, sonraları çeşitli türlerdeki oyunlarda kullanıldı.

Geçtiğimiz günlerde yapımcı firma olan Epic Games, Unreal Engine 5’in tanıtımını, bize neleri vaad ettiğini göstermesi açısından dijital olarak yaptı. İşin bizi ilgilen tarafı, Epic Games bunu yeni çıkacak olan Play Station 5’te elde edilecek olan görüntüler aracılığı ile yaptı.

İşte yeni Play Station 5’te bizi bekleyenlerin ufak bir demosu. Video incelenecek olursa ilk başta dikkati çekenin, ortam renklerine hakim olan dinamizm ve gerçeklik. Karşımıza çıkan görüntüyü gerçek dünyadan ayırmak hayli zor. Gölgelendirmeler başta olmak üzere ortam detayları aşırı derece zengin.

Yüz tasarımları da son derece başarılı ve gerçekçi görünüyor. Özellikle karakterin konuştuğu bölümlerde senkronizasyon gerçeğe hayli yakın. Bunun yanında oyun içerisinde karakterin vücut tepkileri de bir o kadar gerçekçi ve gerçek zamanlı. Anlaşılan o ki Play Station 5’te oyun oynamak hiç bir zaman olmadığı kadar keyifli bir hal alacak.

Zaten oyun motorunun geliştiricileri de bizi bekleyen yeniliklerin en başında detay zenginliği ve gerçekçiliğin geldiğini belirtiyor. Her ne kadar kısa bir video olsa da bizi bekleyen yenilikler hakkında heyecanlanmamıza sebep olan görüntüler. Konsol piyasada yerini alana kadar buna benzer başka video görüntülerinin de piyasaya sürüleceğini tahmin ediyoruz. Bu paylaşımlar yapıldığı zaman sizleri de bu konularda en kısa zaman içerisinde bilgilendireceğiz.

12 - Play Station 5'te Oyunlar Nasıl Görünecek

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?

c86mqf4fky55b52b5464c76f76e73c - Play Station 5'te Oyunlar Nasıl Görünecek

Bir Yorum Yazın