En İyi Hayatta Kalma Oyunları

Hayatta kalma oyunlarının oyun dünyasından bambaşka bir yeri vardır. Kendimizi karakterin yerine koyduğumuz ve oynarken “şimdi ben olsam ne yapardım ” diyerek oynadığımız bu oyun çeşidi hemen hemen herkes tarafından sevilir. Çünkü çok genel bir hedefe hitap eder, oyuncuyu bir anda oyun dünyasının içine sokmayı başarır. Bu yazımızda da sizlere sevebileceğiniz, başarılı hayatta kalma oyunlarını listeledik.

Don’t Starve

dont starve hayatta kalma oyunlari - En İyi Hayatta Kalma Oyunları
En İyi Hayatta Kalma Oyunları

Don’t Starve için tek bir kelime hakkımız olsaydı onun için farklı derdik. Klei Entertainment tarafından 2014 yılında çıkan bu oyun benzersiz çizimlere sahip. Oyunda amaç bu açık dünyada sonuna kadar hayatta kalmak. Karşınıza zorlu düşmanların çıkabilme ihtimaline karşın mutlaka akşam yakabileceğiniz ateşiniz olsun.

c86mqf4fky55b52b5464c76f76e73c - En İyi Hayatta Kalma Oyunları

Day’z

Dayz hayatta kalma oyunlari - En İyi Hayatta Kalma Oyunları
En İyi Hayatta Kalma Oyunları

Bohemia Interactive tarafından tam anlamıyla 2018 yılında çıkan bu oyun bir korku dolu sahnelere sahip diyebiliriz. Yani hayatta kalmaya çalışırken bir de üzerine gerilim eklenecek. Oyunda karakterimiz bir zombi salgınıyla karşı karşıya. Gerçekte olsa ne yapardınız? İşte tam olarak bu soruya vereceğiniz yanıtlarla oyunu ilerletebilirsiniz. Etraftaki evleri yağmalayın, silah toplayın ve saklanın.

Minecraft

Minecraft hayatta kalma oyunlari - En İyi Hayatta Kalma Oyunları
En İyi Hayatta Kalma Oyunları

2009 yılında piyasaya giren Minecraft’sız bir hayatta kalma oyun listesi olamazdı herhalde. Elinizde hiçbir şey olmadan başladığınız oyun siz keşfettikçe kapılarını açıyor adeta. Rengarenk bloklu dünyasıyla ve karanlıkta ortaya çıkan canavarları ile tam bir bağımlılık yapıyor.

Rust

Rust hayatta kalma oyunlari - En İyi Hayatta Kalma Oyunları
En İyi Hayatta Kalma Oyunları

Çok geniş bir hayran kitlesine sahip Rust, Facepunch Studios tarafından geliştirildi ve 2013 yılında piyasaya girdi. Oyun diğer hayatta kalma oyunlarından birazcık farklı. Çünkü bu sefer canavarlara karşı veya zombilere karşı değiliz. Bizzat gerçek insanlara karşı hayatta kalma mücadelesi veriyoruz. Çok oyunculu modda hayatta kalma heyecanını tam anlamıyla yaşamak isteyenlere mutlaka öneriyoruz.

Stay Out

Stay Out hayatta kalma oyunlari - En İyi Hayatta Kalma Oyunları
En İyi Hayatta Kalma Oyunları

2019 yılında piyasaya sürülen Stay Out, Mobile Technologies LLC geliştirildi ve piyasaya sürüldü. Oyun klasik bir hayatta kalma oyunu olsa da oyuncuları epey bir zorlamakta. Ayrıca Steam’den ücretsiz olarak oynayabiliyorsunuz.

Fallaout Shelter

Fallaout Shelter hayatta kalma oyunlari - En İyi Hayatta Kalma Oyunları
En İyi Hayatta Kalma Oyunları

Bethesda Game Studios tarafından 2015 yılında çıkan Fallout Shelter, çok sık rastlamadığımız bir temaya hakim. Oyunun ilgi çekici kılan şeylerden biri çizimleri. Karakterler ve barındığınız üs o kadar renkli ve mutlu bir dünya ki onlarla ister istemez duygusal bir bağ kuruyoruz.

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?


Bir Yorum Yazın