Okyanusta Bir Macera: Raft

Redbeet Interactive tarafından geliştirilen, Axolot Games tarafından yayınlanan Raft, 23 Mayıs 2018 yılında piyasaya girdi. Raft, macera ve hayatta kalma oyunudur. Raft’ı diğer hayatta kalma oyunlarından ayıran özelliklerinden biri olan unsur ise oyuncuyu telaşlandırmadan veya strese sokmadan oynanabiliyor olması. Hatta Raft’ı oynayan kişilerin strese girmekten ziyade sakinleştiği ve stratejik bir düşünceye itilmesi hedeflenerek üretilmiş oyun. Gerçekten de öyle oluyor. Oyun içerisinde oyuncuyu strese sokacak herhangi bir unsur bulunmuyor. Sadece oyuncuların dikkat etmesi gereken köpekbalıkları var.

raft 01 - Okyanusta Bir Macera: Raft
Raft

Oyunun İlk Dakikaları

Raft’ı açtınız ve bu tatlı dünyaya adım attınız. Bir adaya düşseniz hayatta kalmak için ne yapardınız? Bunu düşünün. Çünkü bulacağınız mantıklı cevaplar sizin adada yaşamanızı kolaylaştıracak. İlk olarak belli başlı yapmanız gereken şeyler arasında temel ihtiyaçları karşılamak var. Yani içme suyu ve yemek yeme. Bunun için önce su arıtma yeri ve balık tutmak için oltaya sahip olmanız gerekiyor. Ardından ise bulunduğunuz adayı yavaş yavaş büyütmeniz gerek. En azından üzerinde yaşayabilecek kadar. Daha sonrasında artık en önemli şeylerden biri olan sal yapmak kısmına geçeceğiz. Sal yapmak için bol sabır gerekiyor. Çünkü yaptığınız sal ne kadar başarılı ve sağlam olursa siz o kadar memnun kalacaksınız.
Oyunda bulunan adalar ise size ilginç hediyeler verecektir. Sebzeler, meyveler, sandıklar bulunur adalarda. Aynı zamanda adalarda kazı yaptığınızda maden de bulabilirsiniz. Ancak bu madenleri kullanabilmek için ocağa ihtiyacınız var. Oyuncuların sorunlarından birisi adalarda durabilmek. Eğer suya atacağınız çapanız yoksa adalarda duramazsınız. Bu yüzden çapa yapmayı mutlaka unutmayın.


raft 02 - Okyanusta Bir Macera: Raft
Raft

Yazımızın başında sizin için tek tehlike unsuru olan köpekbalıklarından bahsetmiştik. Köpekbalıkları oyuncular tarafından düşündüğünüz gibi saldırgan geliştirilmemiş. Yani hemencecik onlarla nasıl savaşmanız gerektiğini çözecek ve eliniz alışacaktır.

raft 03 - Okyanusta Bir Macera: Raft
Raft

Köpekbalıklarını mızrakla öldürebilir veya tuzak kurabilirsiniz. Ama en kolay yolu mızrakla öldürmek olacaktır. Bununla beraber köpekbalıklarını öldürdüğünüzde etini yiyebilir, kafasını kendi kafanıza takabilirsiniz. Tam anlamıyla bir maceracı olmadınız mı?

Sistem Gereksinimleri

Minimum:
İşletim Sistemi: Windows 7 or later
İşlemci: 2.6 GHz Dual Core or similar
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: GeForce GTX 500 series or similar
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 3 GB kullanılabilir alan
İlave Notlar: 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir

Önerilen:
İşletim Sistemi: Windows 7 or later
İşlemci: Intel Core i5 2.6GHz or similar
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: GeForce GTX 700 series or similar
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 3 GB kullanılabilir alan
İlave Notlar: 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?


Bir Yorum Yazın