Mobilde En İyi Beş Yarış Oyunu

1. Asphalt 9: Legends

Gameloft’un 22 Mart 2018’de yayınladığı ve Asphalt serisinin dokuzuncu serisidir. Gameloft her çıkardığı seri ile çıtayı hep daha yukarılara taşıyor. Asphalt 9: Legends bizlere yepyeni araba seçenekleri sunarken aynı zamanda harika bir ses efektiyle bizlere tarif edilemez bir yarış imkanı sunuyor.
Asphalt 8: Airborne’da olduğu gibi bu seride de hem tek oyunculu ve çok oyunculu versiyon var. Kariyer modunda kendinizi geliştirip, yeteneklerinize uygun arabayı bulana kadar puan ve para biriktirebilirsiniz. Daha sonrasında Dünya Serisinde adınızı üst sıralara taşımak için çabalayabilirsiniz.
Asphalt 9’un belki de en heyecan verici yanlarından birisi de gerçek otomobil devlerinin özel tasarımlarının oyunda bulunması ve erişilebilir olması. Ferrari, Porsche, Lamborghini gibi arabaları sadece izlemek bile keyif verecek.
Asphalt 8 oynayanların en büyük zevki görsel ve ses efektleriydi. Asphalt 9 ile Gameloft efektleri tam anlamıyla uçurmuş dememiz mümkün. Eğer araba ve yarış tutkunuysanız mutlaka deneyimlemeniz gerekiyor.

asphalt9 ne oynasak 1024x642 - Mobilde En İyi Beş Yarış Oyunu
Asphalt 9: Legends

2. Need for Speed No Limits

EA Games tarafından 2015 yılında yayınlanan oyun hala listelerde ilk sıraları zorluyor.EA Games’in bu alandaki başarısının her zamanki gibi devam ettiğini görebiliriz.
Need for Speed No Limits’de araba yarışları normale göre daha kısa. Ortalama bir yarış 40-50 saniye sürüyor diyebiliriz. Gün içinde çok vakit kaydetmeden bir sürü yarışa katılıp çıkabilirsiniz. Aynı zamanda oyunda para kazanmak yerine kart kazanıyorsunuz. Yani yeni arabaları açmak için ve sahip olduğunuz arabaları yükseltmek için yarışlardan kart topluyorsunuz.
Ses ve grafik efektlerine baktığımızda ise EA Games’e yakışır bir performans sergilemişler.


nfs steve ne oynasak - Mobilde En İyi Beş Yarış Oyunu
Need for Speed No Limits

3. Traffic Rider

Başarılı bir Türk tarafından geliştirilen Traffic Rider, Soner Kara tarafından yayınlanmıştır. İlk başta sadece IOS’da bulunan Traffic Rider şu anda Android’de de yer alıyor.
Oyunda herhangi bir yarış pisti yok. Traffic Rider size gerçek bir yolculuk deneyimi sunuyor. Motorsikletinizle en uzun yolculuğu yapmaya çalışıyorsunuz. Oyunda birden fazla motorsiklet seçeneği mevcut.
Görsel efektler ise büyük firmalara taş çıkartacak kadar iyi. Motorsikletinizle yola çıktığınızda bir zaman sonra gerçekten motorsiklet ile gezmenin keyfini yaşamaya başlıyorsunuz. Üstelik gece, gündüz, karlı veya güneşli gibi yolculuk seçenekleri var.

traffic rider ne oynasak 1024x576 - Mobilde En İyi Beş Yarış Oyunu
Traffic Rider

4. Drift Max Pro – Araba Yarışı

Tiramisu’nun geliştirdiği Drift Max Pro 50 milyon bir oyuncu kitlesine sahip. Mobilde yarış oyunu ve drift oyunlarını sevenlere tam anlamıyla hitap ediyor diyebiliriz.
Oyunda kariyer modu ve çok oyunculu mod seçenekleri mevcut. Oyuna ilk başladığınızda sadece bir yarış pisti açık oluyor ve siz oyunda para kazandıkça yepyeni yarış pistlerini açabiliyorsunuz.
Drift Max Pro’da yer alan şehirlere baktığımızda New York, Tokyo, Brooklyn, Moskova gibi şehirlerde yarış yapma imkanı sunuyor. Aynı zamanda yarışların gece ve gündüz modları da bulunmakta.
Oyunun en güzel kısımlarından biri ise oyunu oynarken internete ihtiyacınızın olmaması.

drift max pro ne oynasak 1024x576 - Mobilde En İyi Beş Yarış Oyunu
Drift Max Pro – Araba Yarışı

5. Real Racing 3

En gerçekçi yarış oyunlarından biri olan Real Racing 3, Electronic Arts tarafından 2013 yılında yayınlandı.
Real Racing 3, oyunculara fazla yarış ve araba seçeneği sunuyor. Yarışlardan para kazandıkça arabanızı geliştirebiliyor veya yükseltebiliyorsunuz. Ancak oyun içi satın alımların fiyatları birazcık yüksek.
Oyunun grafik ve ses efektlerine baktığımızda ise tam anlamıyla oyuncuları tatmin ediyor. Gerçekçi kontrol paneli ve görsel efektler yarış oyununda olduğumuzu unutturuyor.
Electronic Arts’ın başarısını ise oyunun gerçekçiliğini fark edince anlıyoruz. Çünkü Real Racing 3’te arabanızın parçalanmamasına çok dikkat edeceksiniz. Arabanızı yarış esnasında çarptığınızda sadece görsel olarak değil motorda, balatalarda da sorunlar çıkabiliyor. Kazandığınız paralarla arabanızı tamir ettirebilirsiniz elbette ancak arabanız tamir olana kadar o arabayı kullanamıyorsunuz.

real racing ne oynasak 1024x570 - Mobilde En İyi Beş Yarış Oyunu
Real Racing 3

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?

c86mqf4fky55b52b5464c76f76e73c - Mobilde En İyi Beş Yarış Oyunu

Bir Yorum Yazın