League of Legends’da En Zor Üç Şampiyon

League of Legends milyonların sevdiği ve vazgeçemediği oyun. Herkesin oynamaya alışık olduğu şampiyonları vardır ancak yeni heyecanlar ve yepyeni bir oyun deneyimi arayanlar için League of Legends’ın en zor beş şampiyonunu sıraladık.

1. Buz Ankası / Anivia

Anivia bir anka kuşu. Ama bildiğiniz anka kuşlarından değil. Mitolojideki anka kuşları yanarak ölürler ve alevden doğarlar. Freljord’un koruyucusu olan Anivia ise buz kristallerinden oluşmaktadır. Onun varlığının tek amacı ise Freljord’u korumak ve Freljord’u kötülüklerden uzak tutmaktır.
Anivia’nın yeteneklerine bakalım.
Pasif yeteneği: Anivia öldüğü zaman kendisini bir yumurtaya dönüştürür. Büyü ve direnci azalır. 6 saniye sonra tekrar doğar. Tabi başkası yumurtayı kırmazsa.
Q yeteneği: Buz kütlesi. Anivia sersemletme yeteneği olarak karşı tarafa çok yavaş giden bir buz kütlesi gönderir. Buz kütlesi giderken ikinci Q basışınızda ise düşmanları sersemletir.
W yeteneği: Buz duvarı. Anivia W ile bir buz duvarı örer. Buz duvarını karşı taraf geçemez. Buz duvarının ömrü ise 5 saniyedir.
E yeteneği: Ayaz yanığı. Anivia’nın bu yeteneği tek başına kullanıldığında karşı tarafa çok düşük bir hasar verir. En yüksek hasara ulaşmak için Buz kütlesi ile sersemlettikten sonra bu yeteneği kullanırsanız iki kat hasar verecektir. Aynı şey Anivia’nın ultisi olan Buzul Fırtınası içinde geçerlidir.
R yeteneği: Ultisi Buzul Fırtısınası. Anivia kanatlarını çırpıp devasa bir buzul fırtınası oluşturur ve düşmanlarını doluya tutar. Ultiden sonra E yeteneğini kullanırsanız Ayaz Yanığının hasarı iki kat olur.


Anivia 1024x604 - League of Legends'da En Zor Üç Şampiyon
Anivia

2. İtikatın Silahı / Aphelios

Aphelios, çoğu oyuncuları isyana getirecek kadar zor bir şampiyondur. O Ay’ın çocuğudur ve Ay varolmaya devam ettikçe Aphelios’ta yenilmez olacaktır. İçene güç veren Noctum çiçeğinden içen Aphelios daha da güçlenmiştir ancak konuşamıyordur.
Pasif yeteneği: Aphelios pasif olarak beş farklı silaha erişebilmektedir. Bu silahların cephanesi saldırılar esnasında biter ve Aphelios 5 silahından bir sonrakine geçerek saldırıya devam eder.
Q yeteneği: Silah yetenekleri. Aphelios sahip olduğu beş farklı silahı ustaca kullanır. Hepsinin farklı yetenekleri vardır. Bu silahlar; Calibrum, Severum, Gravitum, Infernum ve Crescendum’dur.
W yeteneği: Dönüştür. W yeteneği Aphelios’un silah ve yeteneğini değiştirmesini sağlar.
E yeteneği: Aphelios’un üçüncü bir yeteneği yoktur.
R yeteneği: Ultisi Ay Işığı Nöbeti. Aphelios, düşmana güçlü bir ay huzmesi yollar. Bu saldırısında Aphelios’un birincil silahının özel etkisi kullanılır.
Not: Aynı anda iki silaha erişilebilir.

Aphelios 0 1024x604 - League of Legends'da En Zor Üç Şampiyon
Aphelios

3. Kumların İmparatoru / Azir

Azir, savaşmayı değil kitap okumayı seven, babasının sevmediği ve istemediği bir oğludur. Ancak bir ihanet sonucu Azir öldürülür. Yıllar sonra imparatorluk soyundan Sivir’in kanı tapınağa damlayınca Azir uyanır. Ve Kumların İmparatoru olur.
Pasif yeteneği: Shurima’nın Mirası. Azir’in pasif yeteneği, yok edilen kulelerin yerine yeni bir Güneş Kursu inşa eder. Bu Güneş Kursu her şampiyon veya minyon öldürdüğünde Azir altın kazanır.
Q yeteneği: Kumların Fatihi. Azir, tüm Kumdan askerlere bir hedef gösterir ve onları oraya gönderir. Askerlerin içinden geçtikleri düşman büyü hasarı alır ve 1 saniyeliğine yavaşlatır. Azir’in hareket hızı artar.
W yeteneği: İleri!. Azir, hedef alınamayan Kumdan Askerler çağırır ve hedefe yollar. Hedef Azir’in menzili dışında da olsa askerler düşmanların içinden geçmeye ve bir hat halinde saldırmaya devam ederler. Kumdan askerler zaman içerisinde kuma dönerler.
E yeteneği: Kayan Kumlar. Azir, kısa süreliğine bir kalkan sahibi olur. Saldıracak gibi bir Kumdan askerin üzerine atlar ve rakiple çarpışırsa yeni bir Kumdan asker doğar.
R yeteneği: Ultisi İmparatorluk Muhafızları. Azir bir grup asker çağırır. Bu askerler yanyana durarak bir duvar oluştururlar ve rakibe saldırırlar. Rakibe saldırdıklarında onlara hasar verir ve savururlar. Bu asker duvarından geçen dostlar ise hız kazanırlar.

Azir 0 1024x604 - League of Legends'da En Zor Üç Şampiyon
Azir

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?


Bir Yorum Yazın