Oyunlardan Uyarlanan En İyi Filmler

Öyle oyunlar oluyor ki hikayesiyle, karakterleriyle, mekanlarıyla, müzikleriyle bizi o evrene sokuyor ve içerisinden çıkmak istemiyoruz. Oyunun her şeyiyle kendimizi o dünyaya ait hissediyoruz. Yapımcılar ise budurumun farkında ve en sevilen oyunları filmlere uyarlıyorlar.

Assassin’s Creed

assassins 01 - Oyunlardan Uyarlanan En İyi Filmler
Oyunlardan Uyarlanan En İyi Filmler

Suikastçıların soyundan gelen genç Callum atalarının hafızalarına gitmesiyle kendisini 15. yüzyıl İspanyasında bulur. Assassin’s Creed filmi kendi başına oldukça başarılı ve kaliteli sahnelere sahip. Bu açıdan izleyicilerin yüzünü güldürürken ne yazık ki oyunla pek bağlantısı yok. 2016 yılında vizyona giren Assassin’s Creed yine de izlenmeye değer.


Tomb Raider

tomb raider - Oyunlardan Uyarlanan En İyi Filmler
Oyunlardan Uyarlanan En İyi Filmler

2018 yılında vizyona giren Tomb Raider, listede bulunan en güzel uyarlamalardan birisi. Film ve oyundaki aksiyon oranı, sahneler ve senaryo cuk oturmuş diyebilir ve Tomb Raider oynayanlara keyifli bir film deneyimi yaşatacak diyebiliriz. Filmde babasının ölümünün ardından zorlu bir maceraya giren Lara’nın aksiyon ve macera dolu anlarına şahit olacağız.

Doom

doom 01 1 - Oyunlardan Uyarlanan En İyi Filmler
Oyunlardan Uyarlanan En İyi Filmler

2005 yılında Doom bilgisayar oyununda uyarlanan film Dwayne Johnson gibi önemli isimlere yer veriyor. Ancak her zaman oyundaki harika senaryo ne yazık ki tam anlamıyla filme yansıtılamayabiliyor. Doom’u izlerken kendimizi uzayda bulacağız ve tam anlamıyla aksiyon sahnelerine doyacağız. Ancak Doom bilgisayar oyunundaki bazı sevdiğimiz karakterler ne yazık ki filmde yer almıyor.

Mortal Kombat

mortal kombat 01 - Oyunlardan Uyarlanan En İyi Filmler
Oyunlardan Uyarlanan En İyi Filmler

Listemizde yer alan en iyi uyarlamalardan birisi kesinlikle Mortal Kombat – Ölümcül Dövüş. 1995 yapımı bir film olan Mortal Kombat, dövüş sahneleriyle, senaryosuyla ve geri kalan her şeyiyle oyunla birebir uyum sağlıyor. Eski bir yapım olduğu için efektler gözünüze zayıf gelse de oyuncuları kendisine aşık edeceği kesin.

Warcraft

Warcraft 01 - Oyunlardan Uyarlanan En İyi Filmler
Oyunlardan Uyarlanan En İyi Filmler

Warcraft 2016 yılında çıkmıştı ve vizyona gireceği haberi geldiği ciddi bir heyecan olmuştu. Filmi izleyenler ise ikiyi ayrılmıştı. Bir kısım oyunla hiç alakası yok diyerek olumsuz değerlendirmişti. Diğer kısım ise oyunla azıcık bir bağlantısı olmasına rağmen filmi etkileyici bulmuştu. Nitekim film gerçekten de öyle. Başarılı görsel efektler, heyecan dolu savaş sahneleri, ayarında dram… Ancak Warcraft oyunundan birazcık bağımsız. Yine de izlemenizi tavsiye ederiz.

Resident Evil

resident evil 01 - Oyunlardan Uyarlanan En İyi Filmler
Oyunlardan Uyarlanan En İyi Filmler

2002 yılında vizyona giren ve en başarılı oyun uyarlaması filmlerden biri olan Resident Evil’ı izlemeyen yoktur diye düşünüyoruz. 6 filmden oluşan Resident Evil serisi gerek başarılı senaryosuyla gerek oyunla bağlantısının korunmasıyla kesinlikle izlenmesi gereken bir film.

Silent Hill

silent hill 01 - Oyunlardan Uyarlanan En İyi Filmler
Oyunlardan Uyarlanan En İyi Filmler

Silent Hill oyunu meşhur kan ve vahşet dolu sahneleriyle meşhurdu ve bu açıdan Silent Hill filmi tam olarak oyunuyla uyumlu olmuş. Annesinin Silent Hill’de kızını kaybetmesiyle ortaya çıkan olaylar oyundaki vahşet seviyesiyle uyumlu. İzleyicileri hayal kırıklığına uğratmıyor. Silent Hill, 2006 yılında filme uyarlanmıştır ve yönetmenliğini Christophe Gans yapıyor.

Need for Speed

need for speed 01 - Oyunlardan Uyarlanan En İyi Filmler
Oyunlardan Uyarlanan En İyi Filmler

Çok severek oynadığımız ve en iyi araba yarışı oyunlarından biri olan Need for Speed, 2014 yılında filme uyarlandı. Kendisine özgü bir senaryoya sahip olan Need for Speed’de oyunla alakalı olan tek kısmı aksiyon dolu yarış sahneleri. Başrollerde ise Aaron Paul ve Dominic Cooper yer alıyor.

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?

c86mqf4fky55b52b5464c76f76e73c - Oyunlardan Uyarlanan En İyi Filmler

Bir Yorum Yazın