Rengarenk Bir Dünya: Fall Guys

Rengarenk karakterleriyle, mekanlarıyla ve oyunlarıyla bizi içine alan harika bir evrene hepimiz hoşgeldik. Ağustos ayının başında tam da Korona’dan bunaldığımız zamanlarda piyasaya giren Fall Guys resmen bu sıkıcı günlere içimizi açmak için gelmiş. Devolver Digital tarafından üretilen Fall Guys Playstation Plus sahipleri için bir süreliğine ücretsiz olarak mağazada yer aldı ve Steam üzerindeki fiyatı da 38,00 TL.

fall guys 01 - Rengarenk Bir Dünya: Fall Guys
Rengarenk Bir Dünya: Fall Guys

Fall Guys: Ultimate Knockout, özellikle her yaştan insana hitap etmesiyle oyuncuları mutlu etti. Bu oyunda şiddet, vahşet veya savaş yok. Sadece hırslı bir rekabet var. Battle-royal türündeki Fall Guys 60 kişinin ilk turda beraber yarışmaya başladığı ve ilerleyen turlarda yarıştığımız kişilerin elendiği eğlenceli bir oyun. Oyunun mekanizması ise çok basit. Hatta bizleri de bu basit ve renkli dünyası oyuna çekiyor diyebiliriz.


fall guys 03 - Rengarenk Bir Dünya: Fall Guys
Rengarenk Bir Dünya: Fall Guys

Her turun kendisine özel bir haritası mevcut. Toplamda 24 tane farklı harita bulunuyor, her haritada girdiğiniz macera değişiyor. Bazen hayatta kalma mücadelesi veriyorsunuz, bazen klasik bir yarış mantığında en hızlı şekilde hedefe ulaşmaya çalışıyorsunuz. Turların hepsi 2-3 dakika sürüyor ve bitiyor. Yani sizi uzun soluklu bir oyun beklemiyor. Bu yüzden o turu kaybetseniz bile çok hayal kırıklığına uğramıyorsunuz.

fall guys 04 - Rengarenk Bir Dünya: Fall Guys
Rengarenk Bir Dünya: Fall Guys

Fall Guys piyasaya ilk girdiğinde çok fazla kişinin gözde oyunu oldu. Oyunun çıkmasıyla birlikte ilk 24 saatte 1,5 milyon kişinin oyunu oynaması gibi bir durum söz konusu oldu. Bu kadar ilgiyle karşılanmasının sebeplerinden birisi de Playstation Plus kullanıcıları için bir süreliğine oyunun ücretsiz olmasıydı. Aynı zamanda Fall Guys 20 dolar gibi bir ücretle Steam üzerinden satılacağı zannediliyordu ancak Steam fiyatının 38,00 TL olması da oyuncular için güzel bir haber oldu. Bu yoğunluk sunucuların 30 dakikalık bir çöküntüsüne sebep oldu. Ancak yapımcılar oyunun buglarını sürekli düzenleyeceklerini ve oyuncuların daha rahat bir oyun deneyimi yaşayacaklarını açıkladılar.

fall guys 06 - Rengarenk Bir Dünya: Fall Guys
Rengarenk Bir Dünya: Fall Guys

Fall Guys yapımcıları Devolver Digital oyunun sürekli olarak güncelleneceğini, oyuncular için yeni maceraların ekleneceğini belirtti.

Hemen hemen her oyunda olduğu gibi Fall Guys: Ultimate Knockout’da da bir bölüm sonları çeşitli ödüller alıyorsunuz. Bu ödüller üç farklı şekilde gelebiliyor; Kudos, Fame ve Crown. Kudos ve Crown karakterinizi kişiselleştirmeniz için imkan sunarken Fame’ler ile level atlıyorsunuz. Merak etmeyin oyunu kazansanız da kaybetseniz de mutlaka bir miktar Fame kazanıyorsunuz.

fall guys 07 - Rengarenk Bir Dünya: Fall Guys
Rengarenk Bir Dünya: Fall Guys

Sistem Gereksinimi

Minimum:
64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows 10 64bit only
İşlemci: Intel Core i5 or AMD equivalent
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GTX 660 or AMD Radeon HD 7950
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 2 GB kullanılabilir alan
İlave Notlar: Gamepad Recommended

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?


Bir Yorum Yazın