Heyecanlı Bekleyiş: Diablo 4

Diablo 4, upuzun ve nefes kesici bir serinin son beklenen oyunu. Adeta yeni bir filmin çıkışını bekler gibi bekliyoruz demek mümkün. Çünkü her dakikasını hissederek oynadığımız Diablo serisinin son oyunu hiç yabana atılacak gibi değil. Hele de Blizzard Entertainment tarafından yapılan açıklamalardan sonra. Ancak sadece oyunun ufacık bir kısmı oynandı ve tadı damağımızda kaldı. Ayrıca halen resmi bir oyun çıkış tarihi söz konusu değil.

diablo 4 02 - Heyecanlı Bekleyiş: Diablo 4
Heyecanlı Bekleyiş: Diablo 4

Diablo 4’e baktığımızda artık alıştığımız ve sevdiğimiz topraklar olan Sanctuary’de buluyoruz kendimizi. O güzel toprakların üzerinde ise hakim olan karanlık bir kötülük söz konusu. Hayal gücümüzü zorlayan bu topraklarda karşılaşacağımız canavarların eşi benzeri yok diyebiliriz. Resmen bir senarist gelmiş ve Diablo 4 için korkunç canavarları ve özelliklerini tasarlamış. Çünkü daha bahsederken bile rahatsız oluyoruz. Şeytanlar, onlara tapan insanlar ve aklınıza gelebilecek tüm vahşi canavarları Diablo 4’ün içinde hayal edebilirsiniz. Çünkü eminiz hayal ettiğinizin çok daha fazlasını oyunda bulacaksınız.

kb3lx7qsk355b52b546402c8927f19 - Heyecanlı Bekleyiş: Diablo 4

diablo 4 03 - Heyecanlı Bekleyiş: Diablo 4
Heyecanlı Bekleyiş: Diablo 4

Diablo 4’te oynayabileceğimiz 5 karakter bulunuyor. En azından emin olduğumuz ve Blizzard Entertainment tarafından açıklanan karakter sayısı beş diyebiliriz. Blizzard Entertainment yayımladığı video ile bu karakterlerden üçünü açıkladı ve hatta oynanış videosuna bile dahil etti.

diablo 4 04 - Heyecanlı Bekleyiş: Diablo 4
Heyecanlı Bekleyiş: Diablo 4

Barbar (Barbarian): Yanında birden fazla silah taşıyor ve tam anlamıyla savaşmak için yaratılmış. İlerledikçe güçleniyor ve bir yerden sonra oldukça güçlü bir karakter oluyor.

Büyücü (Sorceress): Bir barbar kadar savaşçı görünmemesine rağmen büyücü de tahmin edemeyeceğiniz kadar güçlü. Yıldırımlar, şimşekler, buz kütleleri ve daha fazlasını kullanarak düşmanlarına saldırıyor.

Druid: Diablo 4’ün en renkli karakterlerinden biri diyebiliriz. Elbette bu evrende ne kadar renkli olunuyorsa. İnsan, kurt ve ayı şekillerine giren bir şekil değiştirici kendisi.

diablo 4 05 - Heyecanlı Bekleyiş: Diablo 4
Heyecanlı Bekleyiş: Diablo 4

Sanctuary’de oyuncuları o kadar çok şey bekliyor ki nereden başlayacağımızı kestiremiyoruz. Sanctuary topraklarında isterseniz tek başınıza meydan okuyabiliyor ve kötülükten kurtulmaya çalışıyorsunuz. İsterseniz de arkadaşlarınızla beraber bu topraklarda canavarları katledin. Sanctuary topraklarında gezerken dikkatli olmanızda fayda var. Çünkü her an bir yerden canavarlar fırlayabileceği gibi aynı zamanda her an bir yere gizlenmiş bir hediye bulabilirsiniz. Bu tamamen sizin şansınıza ve dikkatinize kalmış.

diablo 4 06 - Heyecanlı Bekleyiş: Diablo 4
Heyecanlı Bekleyiş: Diablo 4

Diablo 4, umarız ki bir an evvel oyun dünyasına girişini yapar. Adeta sevgiliye kavuşur gibi Diablo 4’e kavuşacağımıza eminiz. Saatlerce başından ayrılamayacağımız gibi sanırım günlerimiz gecelerimiz Diablo 4 sayesinde birbirine girecek, tekrardan.

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?

c86mqf4fky55b52b5464c76f76e73c - Heyecanlı Bekleyiş: Diablo 4

Bir Yorum Yazın