Korsan Olma Zamanı: Sea of Thieves

Rare firması tarafından geliştirilen ve Windows Studios tarafından 2018 yılında yayınlanan korsan temalı aksiyon macera oyunudur.

sea of thieves 02 - Korsan Olma Zamanı: Sea of Thieves
Korsan Olma Zamanı: Sea of Thieves

Birinci şahıs bakış açısıyla oynadığımız Sea of Thieves, oyuncuları harika bir dünyaya sokuyor. Dalgalarla mücadele ettiğimiz, arkadaşlarımızla gemimizi yönettiğimiz ve iskelet kaptanlarla savaştığımız çılgın bir oyun var karşımızda. Sea of Thieves, konu bakımından oldukça basit bir konuya sahip: korsan hayatı. Ancak oyun dünyasına baktığımızda bu kadar eğlenceli bir konunun çok az işlendiğini görmekteyiz. Hatta sizler için korsan temalı oyunlar listesi de hazırlayabiliriz. Evet, Sea of Thieves küçükken o çok sevdiğimiz korsan maceralarını bize sunuyor.

c86mqf4fky55b52b5464c76f76e73c - Korsan Olma Zamanı: Sea of Thieves

sea of thieves 03 - Korsan Olma Zamanı: Sea of Thieves
Korsan Olma Zamanı: Sea of Thieves

Sea of Thieves oynamaya başladığımızda karşımıza iki tane gemi seçeneği çıkıyor. Bir tanesi tek kişilik oyunlar için ideal. Ufacık, süratli ve dayanıklı bir gemi. Kolaylıkla tek kişi geminin bakımını üstlenebilir. İkinci gemi ise diğerine kıyasla çok daha büyük ve detaylı. İki kişinin bile zar zor yürüteceği cinsten bir gemi. Eğer birden fazla arkadaşımızla oyuna giriyorsak ikinci gemiyi seçmemiz uygun olacaktır.

sea of thieves 04 - Korsan Olma Zamanı: Sea of Thieves
Korsan Olma Zamanı: Sea of Thieves

Sea of Thieves oynarken hemen hemen her oyunda olduğu gibi bize çeşitli görevler veriyorlar. Bu görevleri yerine getirdikçe paralar kazanıyor ve gemimizi, karakterimizi geliştiriyoruz. Bu görevler bazen bizi haritada ‘X’ ile işaretli alana yönlendirirken bazen iskelet ordularıyla savaşmamızı istiyor. Açıkçası bu görevler bir yerden sonra ne yazık ki sıkıcı bir hale gelmeye başlıyor. Bunun için size önerimiz tek başına değil de bir arkadaş topluluğuyla beraber oynamanız. Çünkü o zaman sizden istenen basit bir görevde bile kahkahalara boğulabiliyorsunuz.

sea of thieves 06 - Korsan Olma Zamanı: Sea of Thieves
Korsan Olma Zamanı: Sea of Thieves

Sea of Thieves size gerçek anlamda bir gemi kullanma deneyimi sunuyor. Çünkü geminizle yolculuk yaparken mutlaka geminiz hasar alıyor ve bir zaman sonra geminize su dolmaya başlıyor. Eğer oyunu grupça oynuyorsanız bir arkadaşınızın gidip kova yardımıyla suları gemiden atması gerekiyor. Aynı şekilde diğer oyuncularla gemi savaşına girdiğinizde geminizde hasarlar oluşuyor ve delikler açılıyor. O zamanda birisinin gidip tahtayla orası kapaması lazım. Bu detaylar oyunu vazgeçilmez kılıyor ve gerçekten kendinizi bir korsan gibi hissediyorsunuz.

Size tavsiyemiz eğer gerçekten eğlenceli bir korsanlık temalı oyun arıyorsanız Sea of Thieves tam sizlik. Şimdiden keyifli oyunlar dileriz.

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?

c86mqf4fky55b52b5464c76f76e73c - Korsan Olma Zamanı: Sea of Thieves

Bir Yorum Yazın