League of Legends’ın Yeni Şampiyonu; Patron Sett

League of Legends’ta yeni bir şampiyon demek; yepyeni bir heyecan, yepyeni bir oyun deneyimi ve yepyeni bir zorluk demektir. Oyunseverler olarak zorlandıkça, başaramadıkça hırslanıyoruz ve işte Sett bizim hırsı tekrardan yaşamamızı sağlıyor.

Patron olmanın nimetleri, patron olmamanınkilerden çok daha fazla.

Sett
sett01 - League of Legends'ın Yeni Şampiyonu; Patron Sett
Patron Sett

Sett’in hikayesinde bolca öfke, hırs ve başarı içeriyor. Çekip giden bir babaya öfke, onu aşağılayanları ve annesini üzenleri ortadan kaldırmak için duyulan bir hırs ve arenadaki başarısı.

c86mqf4fky55b52b5464c76f76e73c - League of Legends'ın Yeni Şampiyonu; Patron Sett

Hiçbir dövüş yeteneğine sahip olmayan Sett, arenaya ilk çıkışında herkesi şaşırtarak rakibini yener. Daha attığı ilk yumrukta tüm arena hayran olur. Daha sonrasında kazandığı paralar ona yetmez, o başarı istiyordur. Sonunda arenanın sahibi olur. O Ionia’nın yeraltında yeni bir patrondur.

Peki Patron Sett’in yeteneklerine bakalım biraz. Çünkü yeni şampiyonun yetenekleri de aynı hikayesi gibi çok başarılı. Dövüşçü rolüne sahip Patron Sett’i hemen hemen her koridorda ve ormanda görebiliriz.

sett02 - League of Legends'ın Yeni Şampiyonu; Patron Sett
Patron Sett

Pasif yeteneği: Çukur. Sett’in sağ ve sol olmak üzere iki yumruğu var. Yani iki farklı pasifi var. İlki dövüşçü inadı. Her can kaybı yaşadığında can yenilenmesi artar. %5’lik bir hasar aldığında can yenilenmesi 0.5 artar. İkinci pasif yeteneği ise Sett ilk saldırısını yaptığı sol yumruk hasar verir ve sağ yumruk ise diğerine göre daha hızlı gelir ve daha fazla hasar vurur.

Q Yeteneği: Sett’in 1,5 saniye boyunca hareket hızı %30 artar. Bir sonraki iki saldırısı ekstra hasar bırakır.

W Yeteneği: Sett aldığı hasarları canında biriktirir ve yeteneği kullandığında bir kalkanı olur. Sett yere doğru sert bir yumruk atar ve o hat üzerindeki tüm karakterler kalıcı hasar görürler. Çevresindekiler ise fiziksel hasar alır.

E Yeteneği: Sett etrafındaki düşmanları kendisine çeker ve onları birbirine çarpıştırır. Bu çarpışma düşmanlara fiziksel hasar bırakırken onları 5 saniyeliğine %50 yavaşlatır.

R Yeteneği (Ultisi): Sett, rakibini tutup havaya fırlatır ve yere çarpar. Çarpmanın etkisiyle menzilde olan her rakip fiziksel hasar alır ve 1,5 saniye boyunca %99 yavaşlatılır. Sett’in iniş yaptığı yer hasarın en düşük olduğu noktadır.

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?

c86mqf4fky55b52b5464c76f76e73c - League of Legends'ın Yeni Şampiyonu; Patron Sett

Bir Yorum Yazın