Need For Speed Heat Oyun İncelemesi

Need For Speed, son günlerde pek çok kişiden duyduğumuz son derece popüler bir oyundur. Uzun süredir pek çok kişinin heyecanla beklediği oyunlar arasında yer alan Need For Speed Heat, oyun severlerin fazlasıyla ilgisini çeken bir oyundur. Özellikle uzun zamandır Need For Speed oyunlarını oynamayan kişiler bu oyun ile eski heyecanlı günlerine geri dönmüştür. Bu kapsamda bu oyun incelemesi yazımızda sizler için bu oyunu baz alarak son derece başarılı ve oyun ile ilgili tüm detayları bulabileceğiniz bir oyun inceleme yazısı hazırladık. Şimdi gelin hep birlikte Need For Speed Heat oyunu ile ilgili detayları inceleyelim.

002fFxWHbPkOV54ItvZnvaN 1.fit scale.size 1028x578.v 1574904102 300x169 - Need For Speed Heat Oyun İncelemesi

Need For Speed  Bizlere Neler Sunuyor?

Yukarıda da bahsedildiği gibi söz konusu oyun son derece etkileyici ve heyecan verici bir yapıya sahiptir. Oyun, Palm City’de geçmektedir. Palm City aslında Miami’dir. Oyunda Miami, Palm City olarak adlandırılmıştır. Oyuna ilk başladığınız Palm City’nin Grand Theft Auto Vice City’e fazlasıyla benzediğini hemen anlayabilirsiniz. Need For Speed Heat adından da anlaşılabileceği üzere bir yarış oyunu. Bu nedenle oyunda çok fazla bir hikaye yok. Zaten yarış oyunu oynayan ve yarış oyunu sevdalısı olan kişilerin bir yarış oyununda çok fazla bir hikaye beklediğini söyleyebilmek mümkün değildir. Özellikle Need for Speed Carbon, Need for Speed Most Wanted gibi oyunların müptelası olarak kişiler için bu oyunun çok fazla dikkat çekici bir özelliği bulunmamaktadır. Hatta bu kişiler için söz konusu biraz sıkıcı gelebilmektedir.


Need For Speed Oynanışı

Bu tarz yarış oyunlarında en önemli nokta oyunun oynanış şeklidir. Need for Speed oyunu da oynanış açısından son derece başarılı bir yapıya sahip bir oyundur. Bunun en önemli kanıtı olarak ise oyunda gece ve gündüz ayrımının varlığından söz edebilmek mümkündür. Oyunda oyuncular hem gece hem de gündüz yarışabilmektedir. Oyuncuların gece ve gündüz deneyimlerinin birbirinden tamamen farklı olduğunu da ifade edebilmek mümkündür. Özellikle gece yaptığınız yarışlar da oldukça farklı deneyimler yaşayabilmeniz mümkündür. Gece yarışlarında kazandığınız deneyim ile oyunda saygınlık kazanacağınızdan bahsedebilmek mümkündür. Oyunda saygınlık kazanmak da oyuncuların oyundaki seviyelerini ciddi mana d etkilemektedir. Oyuncular oyunda ne kadar yüksek derece saygınlık kazanırsa o kadar da şey açılıyor oyunda. Oyun hikayesinde ilerleyebilmek için seviyeye ve saygınlığa ihtiyacınız olduğundan bahsedebilmek mümkündür.
Gece oyunlarının kişileri zorladığı en önemli nokta polislerdir. Bu nedenle polisler peşinize takıldığında kolay kolay salmadıklarını ifade edebiliriz. İşin en kötü kısmı ise polislerden kurtulduğunuzu zannederken polislerin çok daha fazla geliyor olmasıdır. Polislerden kaçmak size başlarda zevkli gelebilir. Ancak oyunun sonlarına doğru polislerden sıkılabilirler.

Need For Speed Heat Farkı

Yukarıda da bahsedildiği gibi Need For Speed oyunun en önemli özelliği gece ve gündüz kavramlarının oyunun içerisinde yer edinmesidir. Oyunda seviye atladıkça ise araba parçalarının açıldığını gözlemleyebilirsiniz. Bu açılan araba parçalarını alarak dilediğiniz gibi arabanızı güçlendirebilmeniz mümkündür. Oyun içerisinde tam 127 adet araç bulunuyor. Bu araçları satın alabilirsiniz. Oyunun sonlarına doğru ise açabileceğiniz yeni araçların çok daha fazla hoşunuza gideceğinden söz edebiliriz. Eğer siz de yarış arabalarına hayransanız Need For Speed Heat tam size göre diyebiliriz. Need For Speed Heat oyununu oynayarak yarış oyunlarının tadını çıkarabilirsiniz.

Oyunu Nasıl Satın Alabilirim?

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?


Bir Yorum Yazın