The Outer Worlds İnceleme

Oyun severlerin heyecan ve endişe duyguları ile beklediği oyunlardan bir tanesi olan The Outer Worlds son gelişmelerle birlikte endişe bulutlarını bir nebze dağıtmışa benziyor. Oyuncuların klasik bir Fallout klonu olarak gördükleri oyunun geliştiricilerinin oldukça başarılı isimler olması oyuna yönelik heyecan ve ilgiyi ciddi manada arttırdı.
Obsidian Entertainment ve Virtuos ortaklığı ile oyun severlerle buluşmaya hazırlanan The Outer Worlds’un Unreal Engine ile piyasaya sürülmüştür. 25 Ekim 2019’da oyuncularla buluşan bu oyunun uzmanlar tarafından ciddi bir puan ile değerlendirildiğini ifade etmek gerekir. Peki, The Outer Worlds oyunu neler sunuyor?

outt 300x169 - The Outer Worlds İnceleme

Serbest Dolaşım ve Eğlence

Fallout oyunlarını yaratan ekibin bu oyunu yaratan ekiple birebir aynı olması oyun ile ilgili heyecan kaynaklarında bir tanesi oluyor. Pek çok eleştirinin aksine oyun bir Fallout klonu falan değil. Geliştiriciler Fallout’taki eğlenceli ve heyecanlı noktaları alarak üzerine kendine has bir yapı inşa etmeyi denemiş. Yaklaşık 30 saaat süren oyun; yarı açık dünya ile oyunculara heyecanlı bir serbest dolaşım imkanı sağlıyor.
Oyunda istediğiniz rolleri üstlenme gibi modlarla istediğini oynama imkanı sunuluyor. Daha önce bu vaatle sunulan pek çok oyunun aksine istediğini oyna durumunun gerçekten varlığını ifade etmek gerekir. Tercih edilen bütün oyun türlerinde harika bir deneyim sunan The Outer Worlds’ü gönül rahatlığı ile oynayabileceğinizi ifade edebiliriz.

c86mqf4fky55b52b5464c76f76e73c - The Outer Worlds İnceleme

The Outer Worlds Sistem Gereksinimleri

Oyun severlerin bir oyun piyasaya sürülecekken merak ettiği e önemli detaylardan biri de sistem gereksinimleridir. The Outer Worlds oyunu sistem gereksinimleri yönünden oldukça tatmin edici bir oyun olarak karşımıza çıkar.

İşletim Sistemi: Windows 7 (SP1) 64 Bit
İşlemci: Intel Core i3-3225 veya AMD Phenom II X6 1100T
RAM: 4GB
Ekran Kartı: Nvidia GTX 650 Ti veya AMD HD 7850
Boş Alan: 40 GB

Yukarıdaki değerlere sahip bir sistemle oyunu oynayabilseniz de oyundan keyif almanız ve daha kaliteli bir deneyim için aşağıdaki düzeyde bir sisteme sahip olmanız daha doğru olacaktır.

İşletim Sistemi: Windows 10 64 Bit
İşlemci: Intel Core i7-7700K veya AMD Ryzen 5 1600
RAM: 8GB
Ekran Kartı: GeForce GTX 1060 6GB or Radeon RX 470
Boş Alan: 40 GB

Oyunu Nasıl Satın Alabilirim?

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?


Bir Yorum Yazın